home
Advertisement

To był dobry sezon Piłkarskiej Akademii Skarżyska

  • Napisany przez:
  • Skomentuj
  • Pin it

Piłka nożna nadal jest najpopularniejszym sportem w Polsce. Najczęściej „uprawiamy” ją siedząc przed ekranem telewizora, jednak by te złe nawyki nie stały się jedyną formą uprawiania sportu, musimy od dziecka mieć bezpośredni kontakt z prawdziwą piłką. Od 2012 roku w Skarżysku taką szansę daje dzieciom Piłkarska Akademia Skarżyska.…

– Za nami kolejny dobry sezon zmagań młodych piłkarzy Piłkarskiej Akademii Skarżyska. Był to czas wytężonej pracy, wielu godzin spędzonych na boiskach i halach sportowych, czas wielu sukcesów w rywalizacji z rówieśnikami z województwa świętokrzyskiego a także z drużynami ze wszystkich stron Polski, z którymi przyszło nam się mierzyć w licznych turniejach – mówi Andrzej Plucner, trener PAS-u.

– W minionym sezonie szkoleniem objęte były dzieciaki od rocznika 2011 do rocznika 2006 podzielonych na grupy zgodnie z wiekiem i zaawansowaniem. Jesteśmy małym klubem, ale zrzeszonym w strukturach PZPN, a dokładnie w strukturach Świętokrzyskiego Związku Piłki Nożnej. Z racji tego uczestniczymy w rozgrywkach organizowanych przez ŚZPN. W sezonie 2016/2017 chłopcy z rocznika 2006 prowadzeni przez trenera Łukasza Białka zajęli 4. miejsce w województwie, w lidze Orlika Starszego, a rocznik 2007, gdzie trenuje zajął 6. miejsce w lidze Orlika Młodszego – podkreśla trener Plucner.

Podopieczni trenera Roberta Frąckiewicza zakończyli zmagania na 4. miejscu w grupie eliminacyjnej w lidze Żaka Starszego. Bardzo duże postępy zrobiły dzieciaki z roczników 2009 trenerów Łukasza Białka i Andrzeja Plucnera, oraz najmłodsi piłkarze z roczników 2010 i 2011 trenerów Cezarego Nowaka i Arkadiusza Kądzieli, którzy mają już za sobą pierwsze sukcesy w turniejach towarzyskich w województwie świętokrzyskim!

– Ciężką pracą i zaangażowaniem udało nam się stworzyć markę Akademii rozpoznawalną i docenianą w całym województwie. Dzisiaj w Kielcach, Starachowicach, Ostrowcu Świętokrzyskim, Końskich itd. Piłkarska Akademia Skarżyska cieszy się bardzo dobrą renomą i chętnie jesteśmy zapraszani na liczne turnieje i imprezy sportowe – mówi Andrzej Plucner.

– Bardzo nas to cieszy i mobilizuje do dalszej pracy. Chcemy się cały czas doskonalić, stworzyć dzieciom ścieżkę rozwoju sportowego, tak aby mogły kontynuować swoją pasję. Dlatego mamy umowę z klubem Granat Skarżysko, w którym chłopcy pokonują kolejne szczeble w drabince sportowej już jako Młodzik Młodszy itd. aż do seniora włącznie – mamy nadzieję, czego nam i temu zasłużonemu klubowi życzymy – zaznacza Plucner.

W okresie wakacji Miejskie Centrum Sportu i Rekreacji w Skarżysku-Kamiennej oraz Piłkarska Akademia Skarżyska organizuje Wakacyjną Akademię Piłki Nożnej. Zajęcia będą się odbywały na Orliku przy ul. Sienkiewicza 34 w dniach: poniedziałek, środa, czwartek w godzinach 10.00 – 11.30. Udział w zajęciach jest bezpłatny.

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud