home
Advertisement

Nowy samochód dla skarżyskiej Policji

  • Napisany przez:
  • Skomentuj
  • Pin it

Na jednej z ostatnich sesji rady powiatu (22 czerwca) komendant skarżyskiej policji, inspektor Tomasz Śliwiński, zwrócił się z prośbą o ponownie rozpatrzenie wniosku o dofinansowanie zakupu specjalistycznego sprzętu niezbędnego do poprawy bezpieczeństw w powiecie skarżyskim.  Podczas zwołanej na wniosek Zarządu Powiatu Skarżyskiego sesji, która odbyła się 11 lipca, w sali herbowej Starostwa Powiatowego w Skarżysku-Kamiennej, Zarząd pozytywnie rozpatrzył…

Na jednej z ostatnich sesji rady powiatu (22 czerwca) komendant skarżyskiej policji, inspektor Tomasz Śliwiński, zwrócił się z prośbą o ponownie rozpatrzenie wniosku o dofinansowanie zakupu specjalistycznego sprzętu niezbędnego do poprawy bezpieczeństw w powiecie skarżyskim.  Podczas zwołanej na wniosek Zarządu Powiatu Skarżyskiego sesji, która odbyła się 11 lipca, w sali herbowej Starostwa Powiatowego w Skarżysku-Kamiennej, Zarząd pozytywnie rozpatrzył wniosek przyznając 50 tys. zł na zakup ambulansu.

– Na przestrzeni ostatnich lat, ubiegły rok stał się rokiem bardzo niebezpiecznym jeżeli chodzi o bezpieczeństwo w ruchu drogowym, zaistniała największa liczba zdarzeń drogowych. Porównując powiat skarżyski do innych powiatów wskaźnik wypadkowości na drogach powiatu skarżyskiego również stał się największy w naszym województwie. W liczbach przedstawia się to następująco: 721 zdarzeń drogowych z tego 91 wypadków, 631 kolizji drogowych, 110 osób odniosło rany w wypadkach drogowych, 5 osób zginęło – podkreślał insp.Tomasz Śliwiński. – Była to największa ilość zdarzeń drogowych na przestrzeni ostatnich 10 lat. W związku z tym podjąłem działania zmierzające do poprawy bezpieczeństwa w ruchu drogowym m.in. wysłaniu więcej policjantów do służby na drodze, równocześnie pojawiła się konieczność doposażenia policjantów w odpowiedni sprzęt, przede wszystkim sprzęt w postaci w pełni wyposażonych pojazdów umożliwiających zarówno pełną i bezpieczną obsługę zdarzeń drogowych, a także reagowania na różnego rodzaju łamanie przepisów – mówił komendant skarżyskiej policji.

Wystąpiłem do pana starosty, zarządu powiatu i rady powiatu z wnioskiem o wygospodarowanie w budżecie powiatu środków finansowych umożliwiających zakup specjalistycznego sprzętu, którym powiat skarżyski nie dysponuje. Równocześnie wspólnie z panem starostą podjąłem starania, żeby te środki (blisko 260 tys.) pozyskać również z budżetów samorządów powiatu skarżyskiego. Otrzymaliśmy częściowe poparcie naszego wniosku, ja ze swojej strony podjąłem działania do pozyskania 120 tysięcy z Komendy Głównej Policji, które otrzymaliśmy. Pomoc w zakupie wyraziły trzy gminy z powiatu skarżyskiego – zaznaczał  insp.Tomasz Śliwiński.

Niestety, początkowo zarząd powiatu nie wyraził zgody na przekazanie odpowiednich środków na zakup sprzętu, komendant skarżyskiej policji Tomasz Śliwiński zgłaszał wniosek o ponowne rozpatrzenie jego prośby, bez tej kwoty (50 tys) zakup nie byłby możliwy.

Na ostatniej sesji rady powiatu (11 lipca) wprowadzono zmiany w budżecie. Powiat skarżyski ostatecznie znalazł środki i przekaże Komendzie Powiatowej Policji w Skarżysku – Kamiennej 50 tysięcy złotych na zakup ambulansu. 

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud