home
Advertisement

Zestaw do street workoutu stanie na os. Piłsudskiego

  • Napisany przez:
  • Skomentuj
  • Pin it

  Dostawca ciepła systemowego w Skarżysku-Kamiennej – Celsium Sp. z o.o., ufunduje dla mieszkańców miasta Skarżyska-Kamiennej zestaw do street workoutu. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, to już w przyszłym miesiącu na os. Piłsudskiego (przy tzw. Active Parku) zamontowany zostanie nowoczesny zestaw do ćwiczeń na świeżym powietrzu. Spółka Celsium ufunduje dla mieszkańców Skarżyska ogólnodostępny i bezpłatny zestaw…

 

Dostawca ciepła systemowego w Skarżysku-Kamiennej – Celsium Sp. z o.o., ufunduje dla mieszkańców miasta Skarżyska-Kamiennej zestaw do street workoutu. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, to już w przyszłym miesiącu na os. Piłsudskiego (przy tzw. Active Parku) zamontowany zostanie nowoczesny zestaw do ćwiczeń na świeżym powietrzu.

Spółka Celsium ufunduje dla mieszkańców Skarżyska ogólnodostępny i bezpłatny zestaw urządzeń do tzw. street workoutu. To kolejna – po ufundowaniu trzech siłowni plenerowych (kilka lat temu) –  inicjatywa Spółki, mająca zachęcić mieszkańców Skarżyska do aktywnego wypoczynku na świeżym powietrzu.

Street workout to coraz popularniejsza forma aktywności fizycznej, w której ćwiczący do swoich treningów wykorzystują elementy zabudowy miejskiej lub dedykowane tej dyscyplinie zestawy urządzeń (na które składają się np. w różnego rodzaju drążki, poręcze i drabinki).  Street workout wywodzi się bezpośrednio od kalisteniki (która jest treningiem siłowym, opartym na ćwiczeniach z własną masą ciała) i tak jak ona, jest świetnym sposobem na wzmocnienie kondycji, poprawę sylwetki, oraz znakomitym sposobem na spędzanie wolnego czasu na świeżym powietrzu.

Potencjał tej dyscypliny Celsium Sp. z o.o. dostrzegło już kilka miesięcy temu, gdy Spółka zdecydowała się na ufundowanie pierwszego tego typu obiektu w Sokółce, w woj. podlaskim (gdzie również prowadzi swoją działalność).

W grudniu ub. roku informacja o ufundowaniu wspomnianego zestawu dotarła i do Skarżyska, z wnioskiem o ufundowanie przez Spółkę zestawu do street workoutu dla mieszkańców Skarżyska wystąpił Konrad Wikarjusz, radny miejski.  Radny zaproponował również, by taki zestaw ustawić na os. Piłsudskiego, w pobliżu siłowni plenerowej przy ul. Orkana (tzw. Active Parku) – tak, by w tym miejscu powstał mini-kompleks do ćwiczeń na świeżym powietrzu.

Spółka Celsium wyraziła wolę ufundowania zestawu urządzeń sprawnościowych, przychylając się jednocześnie do wniosku radnego dot. jego lokalizacji. Wkrótce przystąpiono do przygotowania realizacji zadania – m.in. od miasta uzyskując wymaganą zgodę na dysponowanie terenem na cele budowlane. Dzisiaj możemy już poinformować, że zestaw zamówiony przez Spółkę w miejscu docelowym zostanie zamontowany już w sierpniu.

 Cieszymy się, że nasza Spółka – już po raz kolejny – ufunduje urządzenia do aktywnego wypoczynku na świeżym powietrzu dla mieszkańców Skarżyska-Kamiennej. Mamy nadzieję, że taka forma promocji Celsium Sp. z o.o. spodoba się mieszkańcom i doda im energii. W ten sposób chcemy nie tylko promować aktywny wypoczynek, ale również pomóc w integracji lokalnej społeczności – powiedziała o inicjatywie Dagmara Nowak-Trochimiuk, kierownik biura Celsium w Skarżysku-Kamiennej.

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud