home

Dzieci poznały zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym

  • Napisany przez:
  • Skomentuj
  • Pin it

Wzorem ubiegłego roku, Miasteczko Ruchu Drogowego przy ul. Południowej jest miejscem, gdzie dzieci poznają zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym. W środę 5 lipca, odbyło się pierwsze spotkanie w ramach akcji organizowanej przez MCK w Skarżysku.…

W okresie wakacji Miejskie Centrum Kultury w Skarżysku – Kamiennej zaprasza wszystkie dzieci i młodzież do Miasteczka Ruchu Drogowego na spotkanie z bezpieczeństwem w ruchu drogowym.

– Zależy nam na tym, aby spędzając wakacje dzieci wiedziały jak zachować się nie tylko na drodze, ale również nad wodą, w miejscach w których będą przebywać podczas wakacyjnego wypoczynku. Wszyscy, którzy Nas odwiedzą nie będą tego żałować, każdy znajdzie coś dla siebie – powiedziała Beata Czajkowska-Rybarczyk.

– Mamy konkursy, mamy rysowanie znaków drogowych, są spotkania z policjantami, podczas których dzieci mogą zobaczyć radiowozy od środka, ale również zapoznać się z zasadami ruchu drogowego poprzez przejście całego miasteczka, na którym nie brakuje znaków drogowych i sygnalizacji świetlnej. W kolejnym spotkaniach będziemy mieć gościa ze Szkoły Nauki Jazdy, gdzie będzie można zobaczyć pojazd z podwójnymi pedałami, co jest dla wielu dzieci abstrakcją. Będą również pogadanki o bezpieczeństwie w innych miejscach niż droga – podkreśla Beata Czajkowska-Rybarczyk.

– Chcemy zwrócić szczególną uwagę na dzieci jeżdżące na rolkach, gdyż one nie zdają sobie sprawy, że jazda po ulicy może być dla nich bardzo niebezpieczna – dodaje.

W programie spotkań, oprócz profilaktyki bezpiecznego zachowania się w ruchu drogowym, jest także jazda na rowerkach biegowych, znakowanie rowerów, malowanie buziek oraz liczne konkursy z nagrodami.

Kolejne spotkania zaplanowano na 12 lipca, 2 i 9 sierpnia w godz. od 12.00 do 15.00.

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud