home

Zmień swoje osiedle

  • Napisany przez:
  • Skomentuj
  • Pin it

Do 11 sierpnia mieszkańcy miasta mogą składać propozycje zadań w ramach Budżetu Obywatelskiego na 2018 rok. Do rozdysponowania jest kwota 400.000 zł.…

Po raz kolejny mieszkańcy Skarżyska mogą zdecydować na co przeznaczyć pieniądze w ramach Budżetu Obywatelskiego. To my zgłaszamy inwestycje do realizacji w naszej okolicy, a co najważniejsze również współuczestniczymy w wyborze tych, które będą realizowane.

Przypomnijmy, iż propozycję projektu do zrealizowania w danym okręgu w ramach BO może zgłosić każdy mieszkaniec Skarżyska-Kamiennej, który ukończył 16 lat i jest zameldowany na terenie Skarżyska-Kam. Każdy mieszkaniec może zgłosić tylko jeden projekt i później każdy będzie mógł oddać głos tylko na jeden projekt z listy.

Do formularza zgłoszenia projektu wnioskujący musi dołączyć listę poparcia dla projektu podpisaną przez co najmniej 50 mieszkańców miasta, którzy ukończyli 16 lat i są zameldowani na terenie miasta. Prawidłowo wypełniony formularz wraz z listą poparcia i załącznikami należy złożyć w Biurze Obsługi Interesanta w UM lub wysłać na adres Urzędu pocztą.

Do realizacji w ramach BO mogą byś zgłaszane tylko projekty o charakterze inwestycyjnym. Każdy zgłaszany projekt musi przyczyniać się do pozytywnego rozwoju miasta i powinien dotyczyć budowy lub remontu elementów infrastruktury miejskiej. Warunkiem jest, by realizacja projektu nie przekraczała roku budżetowego, projekt musi dotyczyć zadania planowanego do realizacji na terenie będącym własnością lub będącym we władaniu miasta. Całkowity koszt zadania w ramach zgłaszanego projektu nie może przekroczyć 50.000 zł.

Złożone propozycje zadań przejdą na początku weryfikację formalną, a następnie ocenę merytoryczną. Ten etap zakończy się do 3 września, zaś do 9 września poznamy listę projektów, które trafią pod głosowanie mieszkańców. Głosowanie trwać będzie od 11 do 24 września, a wyniki przedstawione zostaną najpóźniej 27 września.

Na podstawie wyników głosowania sporządzana zostanie lista rankingowa projektów. O pozycji projektu na liście rankingowej w danym okręgu decyduje wyłącznie suma ważnych głosów mieszkańców oddanych na dany projekt.

Do realizacji w ramach BO przeznaczone zostaną projekty zajmujące najwyższe pozycje na liście rankingowej – w kolejności od miejsca pierwszego, do wyczerpania puli środków przeznaczonych w danym roku budżetowym na realizację projektów.

Trzeba podkreślić, że na inwestycje w ramach BO 2016 roku mieszkańcy musieli nieco poczekać. Wśród nich znalazły się trzy miejsca do aktywnego wypoczynku – na os. Bór, Piłsudskiego i Przydworcowe i dwa place zabaw – na os. Żeromskiego i Dolna Kamienna I. Prawie z 7-miesięcznym opóźnieniem zakończyła się realizacja ostatnich zadań inwestycyjnych. Wszystko wskazuje na to, że na wykonawcę inwestycji zostaną najprawdopodobniej naliczone kary umowne.

W razie pytań, bądź problemu z przygotowaniem formularza zgłoszeniowego można skontaktować się pracownikiem Urzędu – Aneta Gajewska tel. 41 25 20 121, pokój 110, I piętro.

 

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud