home

Witacze nie tak szybko

  • Napisany przez:
  • Skomentuj
  • Pin it

Po raz kolejny powróciła sprawa tzw. witaczy. Temat ten poruszaliśmy na łamach TYGODNIKA w listopadzie ubiegłego roku. Tym razem głos w sprawie zabrał radny Marcin Piętak.…

W listopadzie, gdy próbowaliśmy się dowiedzieć kiedy jest szansa na pojawienie się nowych tablic otrzymaliśmy z Centrum Obsługi Inwestora informację, że jednostka jest w trakcie ustaleń dotyczących zastąpienia starych znaków ustawionych przy wjeździe do miasta nowymi witaczami. Trwa etap sprawnego przygotowywania wszystkich procedur z tym związanych.

Marcin Piętak wrócił do tematu witaczy podczas ostatniej sesji Rady Miasta. Zarzucił prezydentowi Konradowi Krönigowi kłamstwo twierdząc, że wnioski w tej sprawie nie wpłynęły do Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, jak zapewniał na ostatniej sesji prezydent.

– Wiele miesięcy temu na sesji Andrzej Brzeziński wspomniał, że witacze, na które zostały przekazane środki w budżecie zostały zakupione i są gdzieś przetrzymywane – mówił radny Piętak. – Na ostatniej sesji usłyszeliśmy z ust prezydenta Konrada Kröniga, że witacze nie zostały jeszcze zakupione i został skierowany wniosek do Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad o uwzględnienia lokalizacji i wszystkich procedur jakie trzeba spełnić, by te witacze zostały zamontowane. Taki wniosek z naszej gminy jeszcze nie wpłynął, to było kłamstwo ze strony prezydenta – dodał.

Na te zarzuty odpowiedział prezydent.

– Nie zgodzę się z tym, że jestem kłamcą. Nie było żadnego postępowania. Witacze nigdzie nie mogą leżeć z prostej przyczyny – nie był wyłoniony wykonawca – podkreślał Konrad Krönig. – Potwierdzam, że był złożony wniosek do GDDKiA, ale nie przez gminę, a przez Centrum Obsługi Inwestora. Jest Pan młodym, niedoświadczonym radnym, ale ostrożnie z zarzucaniem komuś kłamstwa. Radzę stonować wypowiedzi, żeby kogoś niesłusznie nie osądzać – mówił prezydent.

Z wyjaśnianiami pospieszyła także Ewelina Kaczorowska, dyrektor Centrum Obsługi Inwestora.

– W 2016 roku środki na zakup witaczy były zapisane w kwocie 100 tysięcy złotych. Procedury są długotrwałe. Niektóre miasta stawiają witacze 2 lata. Kończymy uzgodnienia lokalizacji. Na ten moment mamy decyzję z GDDKiA na postawienie witacza ze Skarżyska w stronę Starachowic i z Warszawy do Skarżyska na drodze S-7. Dostaliśmy odmowę postawienia witacza z Kielc do Skarżyska, z sugestią usytuowania witacza w innym miejscu – mówiła Ewelina Kaczorowska, dyrektor Centrum Obsługi Inwestora. – Chcemy także postawić witacze na Borze. GDDKiA odmówiła, ponieważ wychodzi to poza ich obręb. Musimy rozmawiać w tej sprawie z Nadleśnictwem w Suchedniowie i podpisać umowę dzierżawy. W trakcie roku chcemy także postawić kolejne dwa witacze – w stronę Majkowa i Skarżyska Kościelnego. Trwają ustalenia lokalizacji. Wnioski do GDDKiA jeszcze nie zostały złożone w tej sprawie – dodała.

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud