home

Niby wczasy a trzeba słono płacić!

  • Napisany przez:
  • Skomentuj
  • Pin it

Wmawiają choroby, przekonują że konieczny jest wyjazd na turnus rehabilitacyjny, proponują rozłożenie płatności na raty. Później okazuje się, że za tygodniowy wyjazd trzeba zapłacić o kilka tysięcy złotych więcej niż jest on wart w rzeczywistości! Kolejni poszkodowani mieszkańcy powiatu starachowickiego zgłaszają się do rzecznika konsumentów. Jak nie dać się nabrać?…

Nie raz w naszych skrzynkach pocztowych znajdujemy zaproszenia na różnego rodzaju pokazy: garnków, pościeli, kosmetyków czy produktów medycznych.

– Na takie pokazy z reguły przychodzą starsi ludzie. Tak było i tym razem. W Skarżysku-Kamiennej zorganizowano prezentację, w ramach której wykonywano badania, m.in. mierzenie ciśnienia – mówi Marek Kamiński, powiatowy rzecznik konsumentów w Starachowicach. – Po badaniu człowiek dowiaduje się, że ma podwyższone ciśnienie i parę innych oznak choroby, których nie wolno lekceważyć. Przedstawiciele  firmy organizującej pokaz, proponuje wyjazd na tzw. turnus, na którym zdrowie zostanie podreperowane za pomocą specjalistycznych zabiegów. Wiedząc że emeryci mają niskie zarobki, proponuje im się rozłożenie płatności za wyjazd na raty. Starsi ludzie, którzy często dają się nabrać na takie słowa, podpisują umowę, ale nie wiedzą że w rzeczywistości godzą się na zapłacenie bajońskiej sumy za zwykły wyjazd, który kosztuje o kilka tysięcy mniej! – opowiada.

Do rzecznika zgłosiła się kolejna osoba, która dała się naciągnąć na atrakcyjny, zdrowotny wyjazd rehabilitacyjny, który w rzeczywistości posłużył nieuczciwym przedsiębiorcom do uzyskania sporego zarobku, kosztem naciągniętych osób. – Kobieta podpisała umowę, na mocy której godzi się na płacenie 135,46 zł przez 60 miesięcy, co w sumie daje kwotę ponad 8.100 zł! Za tygodniowy wyjazd! Gdy w rzeczywistości koszt takiego tygodniowego turnusu waha się od 1.000 zł, w zależności od rodzajów i ilości zabiegów leczniczych do 2.000 zł! Reszta pieniędzy, które w ramach rat muszą zapłacić emeryci, to czysty zysk dla nieuczciwych przedsiębiorców.

Jak wyjaśnia M. Kamiński, tzw. przedsiębiorcy znaleźli nowy sposób zarobkowania, tak by móc obejść ustawę o prawach konsumentów, która mówi że od każdej umowy zawartej na odległość tj. przez internet, telefon czy faks konsumentowi przysługuje 14 dni na odstąpienie od umowy. Postaram się pomóc poszkodowanym. Jedna z poszkodowanych pań wysłała już pismo do przedsiębiorcy z informacją o odstąpieniu od umowy, dodając że jest gotowa na postępowanie sądowe. Zobaczymy jaka będzie odpowiedź. Mam nadzieję, że uda się pomóc.

Do powiatowego rzecznika konsumentów w Skarżysku-Kam. nie zgłosiła się jeszcze żadna pokrzywdzona osoba.

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud