home

Napadli na 84-latkę

  • Napisany przez:
  • Skomentuj
  • Pin it

21-letni mężczyzna i 25-letnia kobieta podejrzewani o dokonanie rozboju na 84-latce ze Skarżyska- Kamiennej zostali zatrzymani przez policję i trafili do policyjnego aresztu. Udało się odzyskać część skradzionych rzeczy.…

Do zdarzenia doszło 26 czerwca około godziny 3 w nocy przy jednej z ulic Skarżyska- Kamiennej.

– Do idącej na Dworzec PKP 84-letniej mieszkanki miasta, podbiegło od tyłu dwóch sprawców, którzy przewrócili pokrzywdzoną na ziemię i kilkukrotnie ją uderzyli. W trakcie tego napadu rozbójnicy zabrali kobiecie torbę oraz podręczny bagaż, a następnie uciekli – informuje mł. asp. Damian Szwagierek, oficer prasowy KPP.

Zabrali kobiecie ponad tysiąc złotych, które pokrzywdzona miała w torbie oraz telefon komórkowy i inne osobiste rzeczy. 84-latka jak tylko wróciła do domu o wszystkim poinformowała sąsiadkę. Ta z kolei powiadomiła o zdarzeniu Policje i Pogotowie.

– Policjanci, którzy przybyli na miejsce szybko ustalili przebieg zdarzenia. W trakcie penetracji miejsca rozboju, funkcjonariusze znaleźli torbę pokrzywdzonej z porozrzucaną wokół zawartością. Jeszcze tego samego dnia skarżyscy kryminalni szczegółowo przejrzeli zapisy z kamer monitoringu miejskiego. W wyniku drobiazgowej pracy policjantów wytypowano jedną z podejrzewanych o to przestępstwo osób. To 25-latka ze Skarżyska- Kamiennej, która jakiś czas temu opuściła zakład karny, gdzie odsiadywała wyroki za inne przestępstwa. Sprawczyni została zatrzymana w środę – dodaje D. Szwagierek.

Policjanci w wyniku podjętych czynności odzyskali skradziony podczas rozboju telefon.

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud