home

Dla mnie Granat to coś więcej niż klub

  • Napisany przez:
  • Skomentuj
  • Pin it

Przemysław Michalski, 23-letni bramkarz Granatu Skarżysko po raz kolejny był podporą defensywy skarżyskiego klubu. To głównie jego doskonałym interwencją Granat zajął wysokie trzecie miejsce, które dało prawo gry w barażach. Czego zabrakło do awansu i czy w przyszłym sezonie zobaczymy Przemka w bramce Granatu, o tym dowiecie się z naszej rozmowy. TYGODNIK: – Przemku, jak…

Przemysław Michalski, 23-letni bramkarz Granatu Skarżysko po raz kolejny był podporą defensywy skarżyskiego klubu. To głównie jego doskonałym interwencją Granat zajął wysokie trzecie miejsce, które dało prawo gry w barażach. Czego zabrakło do awansu i czy w przyszłym sezonie zobaczymy Przemka w bramce Granatu, o tym dowiecie się z naszej rozmowy.

TYGODNIK: – Przemku, jak zwykle byłeś wyróżniającą się postacią w drużynie, tylko 21 bramek straconych w zakończonym właśnie sezonie ligi okręgowej, gdyby nie Ty  prawdopodobnie byłoby ich więcej, jak ocenisz swoją grę?

Przemysław Michalski:- Według mnie, to nie tylko moja zasługa, lecz całej drużyny. Druga runda była lepsza w naszym wykonaniu, ale to przede wszystkim zasługa ciężkich treningów i dobrego przygotowania do rundy wiosennej .

– Właśnie, zimą zaczął Was trenować trener Mariusz Arczewski, jak oceniasz jego warsztat

P.M: – Trener Arczewski podchodzi do wszystkiego bardzo profesjonalnie, przy trenerze cała drużyna bardzo się rozwinęła i skorzystała z treningów. Dostosowuje ćwiczenia do naszych możliwości ,dzięki czemu robimy postępy.

– Celem na ten sezon był awans do IV ligi. zabrakło tak naprawdę niewiele, aby Granat grał w wyższej klasie rozrywkowej. Wielu kibiców podkreśla, że gdyby nie strata punktów w Miedzianej Górze z Wichrem dziś cieszylibyśmy się z awansu, zgodzisz się z tym?

P.M: – Każdy się chyba zgodzi, że runda wiosenna jest o wiele trudniejsza niż jesienna .Faktycznie może zabrakło nam determinacji w meczu z Miedzianą Górą i każdy myślał , że należą nam się te punkty, niestety w ostatecznym rozrachunku brakło tych punktów do awansu.

– Dostaliście jeszcze jedną szansę gry o IV ligę, w barażach, tu też niewiele zabrakło, szkoda meczu w Sędziszowie, gdzie tak naprawdę nie zagroziliście bramce Unii

P.M:- Szczerze mówiąc drużyna z Sędziszowa była bardziej doświadczona, nasz zespół jest oparty na wychowankach i wsparty kilkoma bardziej ogranymi zawodnikami. Szkoda pierwszego meczu w Sędziszowie, ale to już przeszłość. W Skarżysku to my dominowaliśmy i prowadziliśmy grę, ale niestety brakło nam drugiej bramki .

– Jakie nastroje były w szatni po ostatnim meczu, zwycięskim, ale w ostateczności przegranym?

P.M: – Mogę się wypowiedzieć za siebie. Każdy liczył , że wywalczymy ten awans, ale tak jak mówiłem zabrakło nam kropki nad i … Ja byłem załamany, walczyliśmy całą ligę i chyba nikt nie myślał ,że w końcowym rozrachunku to nie My będziemy cieszyć się z tego upragnionego zwycięstwa dającego nam możliwość gry w IV lidze.

– Co dalej? Czy Przemek Michalski będzie w przyszłym sezonie walczył z Granatem o awans ?

P.M: – Dla mnie Granat to coś więcej niż klub, byłem w Granacie za tych lepszych czasów i jestem za tych troszkę gorszych. Wierzę mocno, że w przyszłym sezonie Granat awansuje do IV ligi, a Ja się do tego w jakimś tam stopniu przyczynię. Zdecydowałem, że dalej będę reprezentował barwy Granatu w przyszłym sezonie.

– Doskonały przykład dla innych, rozumiem, że kadra za bardzo się nie zmieni w porównaniu z zakończonym sezonem?

P.M: – Ciężko powiedzieć, myślę , że kadra w większości pozostanie bez zmian. Co najważniejsze mamy młody zespół oparty na wychowankach i to się raczej nie zmieni . Teraz przed nami krótki okres przygotowawczy musimy go ciężko przepracować a efekty będą w lidze .

 – Teraz krótki odpoczynek od piłki, kiedy wznawiacie treningi, do kiedy macie urlopy ?

P.M: – Mamy prawie 3 tygodnie odpoczynku, myślę, że każdy wypocznie po ciężkiej rundzie wiosennej, tym bardziej po barażach . Pierwsza jednostkę treningową odbywamy 14 lipca .

– Dziękuje za rozmowę !

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud