II Wtórpol Triathlon Świętokrzyski za nami

• Napisany przez:
  • Skomentuj
  • Pin it

W niedzielę, 2 lipca, odbył się II Wtórpol Triathlon Świętokrzyski. Organizatorami imprezy byli Tomasz Wąsowski, Karol Machocki i Gerard Magdziarz. W zawodach udział wzięło 369. uczestników, którzy wystartowali na dwóch dystansach: sprint i olimpijski.…

Triathlon Świętokrzyski odbył się na dwóch dystansach: sprint i olimpijski. Triathlon, jak wskazuje sama nazwa to trzy dyscypliny sportowe: pływanie, wyścig rowerowy i bieg wykonywane bezpośrednio po sobie. Na dystansie sprint wystartowało 179 zawodników, dystans olimpijski wybrało 220 zawodników. Większość zawodników, podobnie jak przed rokiem pozytywnie wypowiadała się na temat organizacji zawodów, zgodnie twierdzili, że to najwyższy poziom. Na trasie Triathlonu Świętokrzyskiego można było zobaczyć wielu mieszkańców Skarżyska, którzy sprawdzili swoje możliwości w wodzie i na trasach rowerowych i biegowych.

Start odbył się na Ośrodku Wypoczynkowym Rejów z plaży nad zalewem rejowskim. Zawodnicy wyruszyli do wyścigu pływackiego na dystansach 750m i 1500m. Później zawodnicy wyszli z wody w okolicach skrzyżowania ulic Wioślarska i Sportowa i ruszyli do wyścigu rowerowego na dystansach: 20 i 40 km. na trasie : ul. Wioślarska, Słoneczna, droga dojazdowa po wschodniej stronie S-7, droga gminna (ok.7,5km.) Warszawska, Kielecka, Ostojów i zawrót. Ostatnią konkurencją  był bieg  na dystansie 5 lub 10 km, w zależności od wybranej kategorii, trasa biegu wiodła  ul. Wioślarską, Słoneczną, ścieżką wokół zalewu Rejów.

Na dystansie olimpijskim wśród kobiet pierwsze miejsce zajęła: Maria Cześniak (czas 02:11:39),drugie miejsce zajęła Paulina Kotfica (czas 02:16:17), na trzecim miejscu uplasowała się Izabela Sobańska (czas: 02:25:11). Wśród mężczyzn najlepszy był Mateusz Kazimierczak (czas 01:59:03), drugie miejsce zajął Tomasz Szala (czas 02:00:46), trzecie miejsce na podium przypadło  Mikołajowi Luftowi  (czas 02:00:58).

Na dystansie sprint wśród kobiet zwyciężyła Aleksandra Rudzińska (czas 01:08:27), drugie miejsce zajęła Alicja Ulatowska (czas 01:08:50), trzecie Maria Pytel (czas 01:09:09).

Wśród mężczyzn zwyciężył Sylwester Kuster (czas 00:59:52), drugi był Tomasz Marcinek ( czas 01:00:39), trzecie miejsce zajął Konrad Zdun (czas 01:01:59).

Po raz pierwszy zawodnicy mogli rywalizować w sztafetach, na trasie sprinterskiej reprezentantki grupy Wtórpol Tri Team – Anna Ordyńska,Ewelina Magdziarz oraz Monika Izbińska zajęły pierwsze miejsce.