home

Koncertowo na ludowo

  • Napisany przez:
  • Skomentuj
  • Pin it

Festynem pod taką nazwą mieszkańcy Skarżyska przywitali tegoroczne wakacje. Na scenie na Placu Staffa wystąpiły lokalne oraz polskie i zagraniczne zespoły ludowe. Była to też okazja do uczczenia jubileuszu Zespołu Pieśni i Tańca „Skarżysko”.…

Impreza odbyła się w minioną sobotę na placu Staffa przed Miejskim Centrum Kultury w Skarżysku-Kamiennej. Wystąpili lokalni artyści, wśród których znalazł się m.in. Wacław Pejas, Zespół Pieśni i Tańca „Sorbin”, Kapela „Scyzoryki” oraz dzieci z Przedszkola Publicznego nr 9. Oprócz zespołów z naszego regionu wystąpił również irlandzki zespół Jig Reel Maniacs wraz z tancerkami z zespołu Ellorien, folku rodem z Ukrainy, który zaprezentował zespół Varion z Kijowa oraz pieśni i tańców z różnych części Polski, które przedstawił Ludowy Zespół Artystyczny „Promni” z warszawskiej Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego.

W programie imprezy znalazły się między innymi: warsztaty taneczne, warsztaty rękodzieła, konkursy, zabawy, niespodzianki, ludowe wyroby artystyczne, stoiska z jadłem chłopskim.

Tego dnia swój jubileusz 10-lecia istnienia świętował Zespół Pieśni i Tańca „Skarżysko”. Do świętowania artyści zaprosili mieszkańców miasta.

Zespół Pieśni i Tańca „Skarżysko” działa przy Miejskim Centrum Kultury. Kieruje nim Katarzyna Tambor. Aktualnie w zespole jest osiem par tancerzy, a w ich repertuarze znajdują się mi.in. suity: kielecka, opoczyńska i świętokrzyska oraz hucułka ukraińska czy kujawiak z oberkiem.

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud