home

Medale i nowy wóz na 95-lecie

  • Napisany przez:
  • Skomentuj
  • Pin it

Wspaniały jubileusz świętowali w minioną sobotę strażacy z OSP Książece w Skarżysku-Kamiennej. 95-lecie działalności było okazją do wręczenia odznaczeń i medali, a także oficjalnego przekazania i chrztu nowego wozu, któremu nadano imię Tolek.…

Obchody 95-lecia OSP odbyły się na placu Ochotniczej Straży Pożarnej na osiedlu Książęce w Skarżysku-Kamiennej. Rozpoczęły się Mszą świętą polową w intencji strażaków. Nie zabrakło na nich władz miasta, włodarzy sąsiednich gmin, wicewojewody. Uroczystości rocznicowe były okazją do przedstawienia historii, nadania odznaczeń strażakom i osobom zasłużonym dla jednostki.

OSP Książęce rozpoczęła swoją działalność w 1922 roku. Służy mieszkańcom osiedla, miasta, regionu. Przez 95 lat działalności strażacy brali udział w różnych akcjach, zarówno na miejscu, jak i w odległych miejscowościach regionu.

Punktem kulminacyjnym uroczystości było przekazanie nowego samochodu strażakom z Książęcego. Nowoczesny średni wóz ratowniczo-gaśniczy Iveco, to efekt starań strażaków, którzy stanęli do rywalizacji o dotację z Unii Europejskiej. Wśród 47 jednostek z naszego województwa, które się o nią ubiegały, skarżyscy strażacy zajęli drugie miejsce. Wóz kosztował prawie 760 tys. zł, 190 tys. zł dołożyło miasto. Zastąpił wysłużonego Stara 244 z 1980 roku. Matką chrzestną Iveco została skarbnik miasta Ewa Pawełczyk.

Kolejnym, miłym punktem uroczystości było wręczenie odznaczeń i medali zasłużonym strażakom oraz osobom wspierającym działalność OSP.

Uroczystości zakończyły się festynem. Dla obecnych zagrała kapela „Scyzoryki” oraz Parafialna Orkiestra Dęta „Perły Wincentego” z Odrowążka.

Odznaczeni podczas uroczystości 95-lecia OSP Książęce:
Złoty medal za zasług dla pożarnictwa: Mariusz Włodarczyk
Srebrne medale za zasługi dla pożarnictwa: Damian Bracha, Szymon Stachera, Krzysztof Klepner, Łukasz Markiewicz, Krzysztof Sadza, Krzysztof Dzikowski
Brązowe medale za zasługi dla pożarnictwa: Konrad Krönig, Ewa Pawełczyk, Robert Pajek, Łukasz Żuchowski
Strażak wzorowy: Damian Markiewicz, Daniel Leśniewski, Kamil Socha, Marcin Socha, Patryk Świtowski, Kamil Stachera, Jan Półtorak

 

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud