home

Medale i nowy wóz na 95-lecie

  • Napisany przez:
  • Skomentuj
  • Pin it

Wspaniały jubileusz świętowali w minioną sobotę strażacy z OSP Książece w Skarżysku-Kamiennej. 95-lecie działalności było okazją do wręczenia odznaczeń i medali, a także oficjalnego przekazania i chrztu nowego wozu, któremu nadano imię Tolek.…

Obchody 95-lecia OSP odbyły się na placu Ochotniczej Straży Pożarnej na osiedlu Książęce w Skarżysku-Kamiennej. Rozpoczęły się Mszą świętą polową w intencji strażaków. Nie zabrakło na nich władz miasta, włodarzy sąsiednich gmin, wicewojewody. Uroczystości rocznicowe były okazją do przedstawienia historii, nadania odznaczeń strażakom i osobom zasłużonym dla jednostki.

OSP Książęce rozpoczęła swoją działalność w 1922 roku. Służy mieszkańcom osiedla, miasta, regionu. Przez 95 lat działalności strażacy brali udział w różnych akcjach, zarówno na miejscu, jak i w odległych miejscowościach regionu.

Punktem kulminacyjnym uroczystości było przekazanie nowego samochodu strażakom z Książęcego. Nowoczesny średni wóz ratowniczo-gaśniczy Iveco, to efekt starań strażaków, którzy stanęli do rywalizacji o dotację z Unii Europejskiej. Wśród 47 jednostek z naszego województwa, które się o nią ubiegały, skarżyscy strażacy zajęli drugie miejsce. Wóz kosztował prawie 760 tys. zł, 190 tys. zł dołożyło miasto. Zastąpił wysłużonego Stara 244 z 1980 roku. Matką chrzestną Iveco została skarbnik miasta Ewa Pawełczyk.

Kolejnym, miłym punktem uroczystości było wręczenie odznaczeń i medali zasłużonym strażakom oraz osobom wspierającym działalność OSP.

Uroczystości zakończyły się festynem. Dla obecnych zagrała kapela „Scyzoryki” oraz Parafialna Orkiestra Dęta „Perły Wincentego” z Odrowążka.

Odznaczeni podczas uroczystości 95-lecia OSP Książęce:
Złoty medal za zasług dla pożarnictwa: Mariusz Włodarczyk
Srebrne medale za zasługi dla pożarnictwa: Damian Bracha, Szymon Stachera, Krzysztof Klepner, Łukasz Markiewicz, Krzysztof Sadza, Krzysztof Dzikowski
Brązowe medale za zasługi dla pożarnictwa: Konrad Krönig, Ewa Pawełczyk, Robert Pajek, Łukasz Żuchowski
Strażak wzorowy: Damian Markiewicz, Daniel Leśniewski, Kamil Socha, Marcin Socha, Patryk Świtowski, Kamil Stachera, Jan Półtorak

 

Zobacz również

Dodaj komentarz

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud