home

Bezpieczny przejazd – szlaban na ryzyko

  • Napisany przez:
  • Skomentuj
  • Pin it

PKP Polskie Linie Kolejowe S.A., w piątek 23 czerwca, w ramach kampanii „Bezpieczny Przejazd – Szlaban na ryzyko!” rozpoczęły kolejne wakacyjne działania na przejazdach kolejowo-drogowych. Przez wakacje PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. i Straż Ochrony Kolei będą na setkach przejazdów kolejowo-drogowych. Przypomną kierowcom i pieszym o właściwym zachowaniu. W piątek na ulicy Berezów w Suchedniowie…

PKP Polskie Linie Kolejowe S.A., w piątek 23 czerwca, w ramach kampanii „Bezpieczny Przejazd – Szlaban na ryzyko!” rozpoczęły kolejne wakacyjne działania na przejazdach kolejowo-drogowych. Przez wakacje PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. i Straż Ochrony Kolei będą na setkach przejazdów kolejowo-drogowych. Przypomną kierowcom i pieszym o właściwym zachowaniu. W piątek na ulicy Berezów w Suchedniowie odbyły się wspólne działania profilaktyczne Policji, Straży Ochrony Kolei oraz przedstawicieli PKP.

W 2016 r. podczas Bezpiecznych Piątków przeprowadzono prawie 400 akcji informacyjno-prewencyjnych. Ponad 30 000 ulotek trafiło do kierowców. Straż Ochrony Kolei udzieliła blisko 200 pouczeń. Wystawiono 123 mandaty i przeprowadzono ponad 700 kontroli trzeźwości.

W ubiegłe wakacje kierowcy spowodowali 36 wypadków. Poza wyłączeniem rozsądku, najczęstszymi wykroczeniami popełnianymi przez kierowców jest brak reakcji na znak STOP, próba przejechania pod zamykającymi się rogatkami, bądź omijanie półrogatek.

 

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud