home

Jeden chętny na przebudowę budynku gimnajzum

  • Napisany przez:
  • Skomentuj
  • Pin it

Na ogłoszony przez gminę Suchedniów przetarg nieograniczony na: „Przebudowę i termomodernizację budynku szkoły przy ul. Szarych Szeregów 6 w Suchedniowie” odpowiedziała tylko jedna firma. – Firma wydaje się być solidną, remontowała już placówki oświatowe, szpital i Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach – zapewnia burmistrz Cezary Błach.…

Remont jest konieczny bowiem od 1 września naukę w tym budynku rozpoczną także uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1. Rodzice uczniów „jedynki” czynili starania, by do czasu przeprowadzenia remontu uczniowie klas najmłodszych mogli kontynuować naukę w SP nr 1. Burmistrz wystąpił nawet w tej sprawie z wnioskiem do komendanta powiatowego straży pożarnej.

– Było spotkanie rodziców, na którym pojawiła się także poseł Maria Zuba, na którym podnoszono, by na czas pac, klasy I – III pozostały na Ogrodowej. Wystąpiłem do komendanta z wnioskiem o rozważnie możliwości pozostania dzieci na czas prowadzenia robót – wyjaśnia burmistrz Cezary Błach. – Komendant odpowiedział, że mógłby się zgodzić, ale udostępniając tylko parter. Byłyby trzy klasy, gdzie można by było prowadzić naukę, ale konieczna by była odrębna kuchnia i stołówka – dodaje.

Tak więc od 1 września wszyscy uczniowie „jedynki” rozpoczną naukę w budynku przy ul. Szarych Szeregów. Jak zapewnia burmistrz, firma która wygrała przetarg zobowiązała się tak prowadzić prace, by nie utrudniać nauki.

– Pierwszy etap prac, kapitalna przebudowa kuchni, stołówki i świetlicy ma się zakończyć do 25 sierpnia. Drugi etap, termomodernizacja, wymiana rynien i centralnego ogrzewania skończyć się powinien do 15 września, przy czym prace prowadzone będą w godzinach od 15.00 do szóstej rano, by nie kolidowały z zajęciami w szkole – podkreśla Cezary Błach.

Etap trzeci, czyli budowa instalacji przeciwpożarowej, wymiana oświetlenia, posadzek, remont piwnic, klatek chodowych potrwa do marca 2018 roku, a ostatni etap, obejmujący między innymi ocieplenie budynku, do lipca 2018 roku.

– Jedynym problemem jest wartość oferty, która opiewa na cztery miliony 116 tysięcy złotych – powiedział burmistrz. – Będę prosił radnych, by to zadanie gminy potraktowali jako priorytetowe – dodał.

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud