home

Mieszkańcy chcą częstszych patroli policji

  • Napisany przez:
  • Skomentuj
  • Pin it

Zbyt szyba jazda, lekceważenie przepisów, wyścigi quadów, gromadzenie się typów spod ciemnej gwiazdy – to zdaniem mieszkańców powiatu skarżyskiego największe bolączki, z którymi jak liczą poradzi sobie policja.…

O miejscach szczególnie zagrożonych przestępczością rozmawiano podczas debaty o bezpieczeństwie, która odbyła się na policji. Pojawili się na niej przedstawiciele mieszkańców Skarżyska, włodarze gmin, dyrektorzy wielu instytucji miejskich i powiatowych. Dość optymistyczną informacją ze strony mieszkańców był fakt, iż policja coraz częściej reaguje na liczne zgłoszenia od obywateli. Pomaga Mapa Zagrożeń, z której mieszkańcy chętnie korzystają. Za jej pośrednictwem zgłoszono 638 zagrożeń. Najwięcej z nich dotyczyło przekraczania prędkości – 163, spożywania alkoholu w miejscu niedozwolonym – 150, nieprawidłowego parkowania – 64, grupowania się młodzieży – 31. 246 zostało potwierdzonych.

Mimo wszystko są takie miejsca na terenie miast i gmin, gdzie obecność policji jest szczególnie mocno pożądana. W imieniu mieszkańców Suchedniowa interweniował burmistrz Cezary Błach.

– Ponieważ woda w zalewie w Suchedniowie została spuszczona spodziewamy się większego napływu osób w Mostkach. Chciałbym prosić o zwrócenie większej uwagi na zalew, szczególnie od strony lasu – podkreślał burmistrz. – Mieszkańcy zgłaszają, że coraz częściej widzą samochody wjeżdżające na ścieżkę pieszą, uciążliwe są motory crossowe. Przy Ośrodku Kultury Chrześcijańskiej i SP w Ostojowie systematycznie tłuczone są szyby przez młodzież. Dyrektor Kuźnicy zgłaszał problem przeskakujących przez ogrodzenie ludzi, koło skateparku, którzy systematycznie tam się gromadzą i piją…- wyliczał burmistrz.

W interesie swoich mieszkańców interweniował także wójt gm. Bliżyn Mariusz Walachnia. Poprosił policję o częstsze kontrole wokół zbiornika w Bliżynie, a także patrolowanie miejsc integracji, szczególnie w weekendy. Wiceprezydent Krzysztof Myszka poprosił o patrole wokół Placu Staffa, gdzie zbiera się młodzież pod wpływem alkoholu oraz Plantom i zbiornikowi Rejów.

Swoje uwagi zgłaszali także przewodniczący osiedli w Skarżysku-Kam.

– Wybudowaliśmy na naszym osiedlu dużą altanę i spotykają się tam typy spod ciemnej gwiazdy. Mamy problem ze strzelnicą przy ul. Paryskiej. Co weekend, od rana do wieczora strzelają, ale nie wiemy kto – podnosiła Renata Napora, przewodnicząca osiedla Bzinek. – Mamy też wyścigi quadów, w weekendy odbywają się pseudo wyścigi…

Przewodnicząca zwróciła uwagę także na skrzyżowanie Niepodległości – Legionów.

– Trzeba przyjrzeć się temu skrzyżowaniu. Kierowcy tam sobie nie radzą, szczególnie przyjezdni, powinno tam być rondo – mówiła.

O zagrożeniu bezpieczeństwa na krajowej siódemce, szczególnie na skrzyżowaniu Głównej z Nizinną mówił Marek Iskra, prosząc o obecność radiowozów.

Przekazane przez mieszkańców informacje zostaną poddane szczegółowej analizie celem wypracowania konkretnych wniosków i przedsięwzięć do realizacji.

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud