home

Spółdzielcza niszczona przez tiry

  • Napisany przez:
  • Skomentuj
  • Pin it

O niepokojach mieszkańców co do stanu nawierzchni ulicy Spółdzielczej pisaliśmy na łamach TYGODNIKA w listopadzie ubiegłego roku. Okazuje się, że nie doszło do żadnej poprawy. – Tiry nadal jeżdżą naszą ulicą, a droga nie jest do tego przystosowana – podkreśla Małgorzata Stępień.…

W ubiegłym roku sprawę rozjeżdżania ulicy Spółdzielczej poruszył podczas sesji Rady Miasta Leszek Golik, przewodniczący Rady Miasta. Droga niszczona jest od strony Armii Krajowej do Tesco. Jeżdżą nią duże samochody dostawcze z towarem. Efekt jest taki, że progi i ulica Spółdzielcza, która nie tak dawno została zrobiona niszczeje w oczach. Trzeba podkreślić, iż trasa dojazdu samochodów dostawczych ustalona jest przez Urząd Miasta, ale dojazd obowiązuje od ulicy Sokolej, a nie od Armii Krajowej.

– Łamane są przepisy. Samochody jeżdżą i parkują na chodnikach. Miał być wytyczony dojazd tirów do Tesco, a nadal jeżdżą naszą ulicą. Już są powybijane ograniczniki prędkości, powstały załamania jezdni. Ta droga nie jest przystosowana do takich samochodów – podkreśla mieszkanka Magdalena Stępień.

Policja obiecała, iż będzie dyscyplinować kierowców.

Przypomnijmy, iż remont ul. Spółdzielczej rozpoczął się w maju 2012 roku, skończył w październiku. Drogę o długości blisko 1 km za kwotę 2,25 mln zł (milion złotych na przebudowę ul. Spółdzielczej miasto otrzymało w ramach dofinansowania zadań jednostek samorządu terytorialnego w ramach programu wieloletniego „Narodowy Program Przebudowy Dróg Lokalnych Etap II – Bezpieczeństwo – Dostępność – Rozwój” edycja 2011/2012) przebudował Budromost-Starachowice Sp. z o.o.  W ramach inwestycji, oprócz nowej nawierzchni drogi, wybudowane zostały nowe chodniki, parkingi, zatoki postojowe i wjazdy do posesji, wykonany został również nowy kanał deszczowy i odwodnienie, zmodernizowana została sieć elektroenergetyczna.

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud