home

Rekordzista przeczytał 91 książek!

  • Napisany przez:
  • Skomentuj
  • Pin it

Czternaście osób, które wzięły udział w VIII edycji konkursu „Najlepszy czytelnik biblioteki dziecięcej” zostało nagrodzonych pamiątkowymi dyplomami i nagrodami rzeczowymi. Najmłodsi czytelnicy udowodnili, że wolny czas można spędzać nie tylko przed komputerem.…

Systematyczne czytanie i wypożyczanie książek literatury pięknej i popularnonaukowej – to był warunek uczestnictwa w konkursie. W tym konkursie nie można było oszukiwać. Wielokrotne czytanie tej samej książki nie było punktowane, a jednorazowo można było wypożyczyć do 5 książek. Trzeba było czytać uważnie, bowiem bibliotekarze losowo sprawdzali znajomość wypożyczanych woluminów. Dodatkowe punkty można było zdobyć za przyprowadzenie nowego czytelnika.

Organizatorem VIII edycji konkursu „Najlepszy czytelnik biblioteki dziecięcej” była Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Skarżysku – Kamiennej. Konkurs trwał od 23 stycznia do 31 maja 2017. Realizowany był w oddziałach dziecięcych biblioteki przy ul. Sezamkowej 23, Towarowej 20 oraz filiach nr 3 ul. Słowackiego 25 (MCK) i nr 4 ul.Sportowa 30.

W konkursie udział wzięły dzieci i młodzież od 3 do 15 lat. Uczestnicy zostali podzieleni na trzy kategorie wiekowe: I kategoria do 7 lat, II kategoria 8-12 lat i III kategoria 13 – 15 lat. Najmłodszą czytelniczką była 2,5-letnia Łucja Olczyk, która wypożyczyła 44 książki.

Pamiątkowe dyplomy i nagrody rzeczowe wręczali Krzysztof Myszka, wiceprezydent miasta i Iwona Kowaleska, dyrektor biblioteki. Dzieciom towarzyszyli rodzice.

Najlepszy czytelnik biblioteki dziecięcej
Kategoria wiekowa 0-7 lat
1. Izabela Herman- 76 książek
2. Daniel Hejdak- 69 książek
3. Antonina Gwóźdź- 48 książek
4. Łucja Olczyk- 44 książki
5. Lena Biernacka- 43 książki
6. Ksawery Czerczak- 38 książek
7. Pola Piwko- 36 książek
8. Maria Obara- 35 książek
9. Lena Szymkiewicz- 35 książek
Kategoria wiekowa 8-12 lat
1. Stanisław Berus- 91 książek
2. Dominik Telesz- 54 książki
3. Olaf Kopeć- 52 książki
4. Igor Synowiec- 46 książek
5. Olga Zegadło- 36 książki

 

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud