home

Bagażnik pełny nielegalnych papierosów

  • Napisany przez:
  • Skomentuj
  • Pin it

W minioną sobotę, w Bliżynie policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach zatrzymali 63-latka, który w samochodzie przewoził ponad 3.600 paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy. Szacuje się, że mógł on narazić Skarb Państwa na straty z tytułu niezapłaconego podatku na 62 tysiące złotych.…

– Cała sytuacja rozegrała się w minioną sobotę kilkanaście minut po godzinie 16 w Bliżynie, w powiecie skarżyskim. Wtedy to policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach zatrzymali do kontroli auto, w którym jak podejrzewali, mogła być przewożona kontrabanda. Funkcjonariuszy i tym razem nie zawiodła czujność – informuje Marzena Tkacz z Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach.

W trakcie kontroli bardzo szybko na jaw wyszło, że kierujący Seatem Toledo 63-latek miał bagażnik pełny nielegalnych papierosów.

– W sumie funkcjonariusze ujawnili i zabezpieczyli 3620 paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy. Szacuje się, że z tytułu niezapłaconego podatku mężczyzna mógł narazić Skarb Państwa na straty na około 62 tysiące złotych. 63-latek został zatrzymany. Teraz z nielegalnej kontrabandy będzie tłumaczył się przed sądem. Grozi mu nawet do trzech lat pozbawienia wolności – dodaje. M. Tkacz.

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud