home

Udany finisz Orlicza, cztery bramki Staszewskiego !!!

  • Napisany przez:
  • Skomentuj
  • Pin it

Piłkarze Orlicza Suchedniów efektownie zakończyli rozgrywki ligi okręgowej, w trzech ostatnich meczach odnieśli zwycięstwa, strzelając trzynaście bramek. W czwartek ,15 czerwca, w ostatnim ligowym spotkaniu podopieczni trenera Bogusława Dąbrowskiego pokonali u siebie Piasta Stopnicę 5:1, cztery bramki w tym spotkaniu strzelił Tomasz Staszewski, najskuteczniejszy strzelec Orlicza w XXI wieku, który zakończył sezon z 26. bramkami…

Piłkarze Orlicza Suchedniów efektownie zakończyli rozgrywki ligi okręgowej, w trzech ostatnich meczach odnieśli zwycięstwa, strzelając trzynaście bramek. W czwartek ,15 czerwca, w ostatnim ligowym spotkaniu podopieczni trenera Bogusława Dąbrowskiego pokonali u siebie Piasta Stopnicę 5:1, cztery bramki w tym spotkaniu strzelił Tomasz Staszewski, najskuteczniejszy strzelec Orlicza w XXI wieku, który zakończył sezon z 26. bramkami na koncie.

– Główny cel jakim było utrzymanie drużyny został zrealizowany, w zasadzie po dziewięciu kolejkach byliśmy już pewni pozostania w lidze okręgowej. Końcówka była spokojna, bez niepotrzebnych nerwów, zaczęliśmy troszeczkę lepiej grać w ofensywie, nie traciliśmy frajerskich bramek, dlatego też ostatnie trzy zwycięstwa pokazują duży optymizm, że można z tej drużyny jeszcze troszeczkę wycisnąć. Przed rozpoczęciem rozgrywek powiedziałem, że nie widzę drużyny, z którą moglibyśmy przegrywać. Faktycznie,  drużyny jak  Kamienna, Nowiny, Granat to były czołowe drużyny i zasługują na to aby awansować do czwartej ligi. Ja zakładałem sobie, że zdobędziemy w tej rundzie 30 punktów, zdobyliśmy 25, ale przez to, że przegraliśmy dwa frajerskie mecze  nie zrobiłem tego limitu, który sobie ustaliłem przed rozpoczęciem rozgrywek powiedział Bogusław Dąbrowski, trener Orlicza.

– Oceniam bardzo pozytywnie tą rundę, szczególnie końcówka była bardzo pozytywna.  pokazaliśmy dobra piłkę, teraz przerwa przed nami wakacyjna przerwa. Okres przygotowawczy zaczynamy 10 lipca,  mamy zaplanowanych  zaplanowanych sześć sparingów i sukcesywnie będziemy się przygotować do pierwszego spotkania w nowym sezonie. Sparingpartnerów mamy z  czwartej ligi klasy kręgowej i A klasy, także będzie różnorodność i możliwość sprawdzenia się przed rozpoczęciem sezonu. Wszyscy chłopcy zostają, jeszcze będziemy szukali wzmocnień, bo będziemy  będziemy chcieli grać o znacznie wyższy cel w kolejnym sezonie niż  o samo tylko utrzymanie – zaznacza trener Dąbrowski.

– Cieszymy się z efektywnego zwycięstwo na koniec ligi,  żal że się liga kończy, ostatnio te trzy zwycięstwa napawają optymizmem, skończyliśmy sezon na 10, miejscu, mam nadzieję,  że w przyszłym sezonie ta pozycja będzie zdecydowanie wyższa, bo stać nas na pewno na więcej – mówił Tomasz Staszewski , najskuteczniejszy strzelec Orlicza w tym sezonie.

–  26. bramek to naprawdę doskonały wynik jak na ligę okręgową, ostatnio przypominam sobie,że w Skale strzeliłem 14 bramek, więc to jest prawie dwukrotna różnica. Należą się podziękowania dla kolegów, którzy podają mi te piłki sam nie wygrywam, ja żyję z podań.  To zdecydowanie mój najlepszy wynik, pierwszy raz w seniorskiej piłce strzeliłem cztery bramki w jednym meczu.  Nie ukrywam, że mam mnie dużo telefonów po ostatnich hattrickach,  ale mi tu w Suchedniowie jest dobrze, jeżeli dojdą jakieś wzmocnienia, to na pewno będę chciał zostać w Orliczu, bo chcę walczyć o jak najwyższe cele – podkreśla Tomasz Staszewski.

Liga okręgowa

Orlicz Suchedniów – Piast Stopnica 5:1 (2:0)

Tomasz Staszewski 28 (z karnego), 49,66,88, Daniel Kaczmarski 33 – Mateusz Jędrocha 61

Orlicz: Ubysz – Tacij, Bator, Sikora (77.Pająk), Świtowski – Janyst, Solnica, Mądzik (77.Jarząb), Kaczmarski (58. Kita) – Czerwiński (58.Tumulec), Staszewski

Sędziował: Marcin Sprzęczka (Ostrowiec Świętokrzyski)

 

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud