home

Dzień Przeciw Przemocy w SP 7

  • Napisany przez:
  • Skomentuj
  • Pin it

We wtorek, 13 czerwca, w Szkole Podstawowej nr 7 w Skarżysku-Kamiennej odbył się Dzień Przeciw Przemocy. Są to imprezy wchodzące w skład działań profilaktycznych realizowanych przez szkołę od kilku lat.…

– Dni Przeciw Przemocy organizowane w naszej szkole propagują wśród dzieci i dorosłych ideę pokojowego rozwiązywania konfliktów, przyjaźni oraz wartości, które chcielibyśmy, aby towarzyszyły naszym uczniom w ich życiu. Są też dla wszystkich czymś co łączy nas we wspólnej pracy i zabawie – powiedziała Joanna Macherzyńska, dyrektorka szkoły. – Uczniowie i nauczyciele spotykają się na sali gimnastycznej na wspólnej zabawie, która przypomina nam o tym, że w życiu kierować się trzeba zasadą ” nie krzywdź innych” – podkreśla.

Dzień przeciw przemocy rozpoczął się od przedstawienia profilaktycznego pt. „Przygody niesfornej Kai” w wykonaniu aktorów teatru „Małgo” z Częstochowy. Po spektaklu uczniowie „siódemki” zapoznali się z zasadami bezpieczeństwa podczas wakacji, które przekazała asp. Anna Sławińska z Powiatowej Komendy Policji. Później przyszedł czas na spotkanie z gośćmi, a byli nimi znani w regionie świętokrzyskim sportowcy Katarzyna Brojek, była siatkarka drużyny KSZO Ostrowiec Świętokrzyski oraz Michał Smolarczyk, piłkarz Korony Kielce.  Pokaz umiejętności dali również zawodnicy Akademii Holistycznej ze Skarżyska.

Po spotkaniu w sali gimnastycznej młodzież i dorośli przenieśli się na teren szkoły, gdzie odbył się piknik integracyjny. Tu czekało na dzieci mnóstwo atrakcji, uczniowie mieli okazję poznać wyposażenie ambulansu, radiowozu policyjnego oraz wozu strażackiego, mogły wejść do środka i posiedzieć we wszystkich pojazdach. Dużym powodzeniem cieszyły się dmuchańce i wata cukrowa, tu trzeba było odstać swoje w kolejce. Ponadto było spotkanie z  Doktorem H20 z MPWiK, malowanie twarzy, manicure – Hybryda z Pazurem, grill, który przygotowała Restauracja Festa In Tavola, słodki kącik – domowe wypieki, kiermasz, loteria fantowa oraz stoisko z  robotami.

Na boisku szkolnym odbywał się mecz piłki nożnej, konkurs żonglerki oraz rzutów karnych, chętni mogli spróbować swoich sił w hula-hop. Wszystko to przy fantastycznej muzyce puszczanej przed DJ Tomasza Gluzę. W pikniku oprócz uczniów „siódemki” brali udział przedszkolaki z Przedszkola nr 7 ze Skarżyska.

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Ogłoszenia drobne

Ogłoszenia promowane:
Treść ogłoszenia: Kontakt