Trójbój zakończył rywalizację sportową podstawówek

• Napisany przez:
  • Skomentuj
  • Pin it

Mistrzostwa Skarżyska-Kamiennej w trójboju lekkoatletycznym dziewcząt i chłopców zakończyły roczną rywalizację sportową szkół podstawowych. Zawody odbyły się w dniach 8-9czerwca na terenie Szkoły Podstawowej nr 8 w Skarżysku. Organizatorem mistrzostw był Urząd Miasta – Referat Edukacji.  Trójbój lekkoatletyczny składał się z trzech dyscyplin: rzut piłeczką palantową skok w dal i bieg na 60 m. W…

Trójbój lekkoatletyczny składał się z trzech dyscyplin: rzut piłeczką palantową skok w dal i bieg na 60 m. W obu kategoriach dziewczynek i chłopców najlepsi okazali się uczniowie i uczennice  Szkoły Podstawowej numer 7 ze Skarżyska. Siódemka nie miała sobie równych, chłopcy zdobyli 490 punktów, natomiast dziewczęta 489 punktów.
– Ostatnie zawody były bardzo ważne, ponieważ ich wyniki rozstrzygały o ogólnej klasyfikacji współzawodnictwa, każdy punkt się liczyły – podkreślał Dariusz Frydryk, koordynator zawodów. Drugie miejsce w kategorii dziewcząt zajęła Szkoła Podstawowa nr 8 (467pkt.), na trzecim miejscu zawody zakończyła Szkoła Podstawowa nr 13 (396 pkt). Wśród chłopców drugie miejsce zajęła SP 13 (381 pkt.), trzecie miejsce Szkoła Podstawowa nr 5 (315 pkt.).

W obu kategoriach przyznano nagrody indywidualne. Wśród dziewcząt najlepsza była Marika Świtek (SP 8, 165 pkt,) drugie miejsce zajęła Emilia Rostkowska (SP3, 135 pkt.), trzecie miejsce zajęła Oliwia Lankiewicz  (SP13, 115pkt.).  W kategorii chłopców wygrał Wiktor Kowal  (SP7,113 pkt.), drugie miejsce zajął Kacper Drzazga (SP7,99pkt), Bartłomiej Sobczak i Kacper Kępa (SP 7), obaj uzyskali 98 pkt.
W klasyfikacji ogólnej współzawodnictwa sportowego zwyciężyła szkoła Podstawowa nr 13, drugie miejsce zajęła Szkoła Podstawowa nr 7, na trzecim miejscu uplasowała się Szkoła Podstawowa nr 5. Na pozostałych miejscach: SP 2, SP 8, SP 3, SP 1, SP 4, PS 9, SP Prywatna.