home

Uprawiał konopie w domu

  • Napisany przez:
  • Skomentuj
  • Pin it

32 krzaki konopi w doniczkach, 1200 gramów gotowego suszu marihuany oraz około 9 kg pociętych krzewów roślin – to wszystko zabezpieczyli skarżyscy policjanci w jednym w z domów w Skarżysku. Funkcjonariusze zatrzymali 28-latka podejrzewanego o udział w tym procederze.…

Skarżyscy policjanci podejrzewali, że w jednym z domów na terenie miasta może znajdować się nielegalna uprawa konopi.

– 29 maja funkcjonariusze sprawdzili podejrzaną posesję. W trakcie przeszukania domu, na jednej z kondygnacji budynku ujawnili pomieszczenie przystosowane do uprawy konopi, wewnątrz którego znajdowały się 32 doniczki z roślinami w różnej fazie wzrostu – informuje . asp. Damian Szwagierek, oficer prasowy KPP.

To nie było wszystko. W kolejnym pomieszczeniu policjanci znaleźli szafę tekstylną przeznaczoną do suszenia konopi.

– Oba pomieszczenia wyposażone były w urządzenia oraz specjalną aparaturę służącą do produkcji. Kryminalni w trakcie działań zabezpieczyli łącznie 32 krzewy roślin o wysokości od 50 do 160 cm, ponad 1200 gramów gotowej marihuany oraz kilka worków z łodygami i liśćmi konopi o wadze około 9 kg – relacjonuje D. Szwagierek.

28-letni mieszkaniec Skarżyska- Kamiennej został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu.

– Szacuje się, że z takiej ilości roślin można uzyskać przeszło 700 gramów czystego narkotyku, co daje łącznie blisko 2 kg zabezpieczonych środków o wartości około 40.000 złotych – dodaje oficer prasowy.

Sprawa ma charakter rozwojowy. Niewykluczone są kolejne zatrzymania.

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud