XXVII Świętokrzyski Turniej w Dwuboju Pożarniczym

• Napisany przez:
  • Skomentuj
  • Pin it

23 maja w Skarżysku-Kamiennej odbył się XXVII Świętokrzyski Turniej w Dwuboju Pożarniczym z udziałem Członków Kadry Narodowej. Organizatorem turnieju była Komenda Wojewódzka PSP w Kielcach. Rolę gospodarza pełniła Komenda Powiatowa PSP w Skarżysku-Kamiennej. W turnieju udział wzięło 9 Reprezentacji Komend Wojewódzkich PSP oraz 2 Szkoły Pożarnicze z Częstochowy i Krakowa. Łącznie w turnieju wystąpiło 77.…

23 maja w Skarżysku-Kamiennej odbył się XXVII Świętokrzyski Turniej w Dwuboju Pożarniczym z udziałem Członków Kadry Narodowej. Organizatorem turnieju była Komenda Wojewódzka PSP w Kielcach. Rolę gospodarza pełniła Komenda Powiatowa PSP w Skarżysku-Kamiennej.

W turnieju udział wzięło 9 Reprezentacji Komend Wojewódzkich PSP oraz 2 Szkoły Pożarnicze z Częstochowy i Krakowa. Łącznie w turnieju wystąpiło 77. zawodników, najlepszych specjalistów w dwuboju pożarniczym.

Pełniący obowiązki Komendanta Powiatowego – bryg. mgr inż. Marcin Machowski przywitał serdecznie przybyłych gości m.in. st. bryg Andrzeja Raczyńskiego – organizatora zawodów, Jerzego Żmijewskiego – starostę skarżyskiego, Andrzeja Brzezińskiego – wiceprezydenta miasta oraz sędziów i zawodników.

Zawody rozpoczęły się „pożarniczym torem przeszkód” rozgrywanym na bieżni Zespołu Szkół Publicznych nr 1 w Skarżysku-Kamiennej. Zwycięzcą tej konkurencji został Mirosław Cyrson z województwa pomorskiego z czasem 16.88 sek, drugi był Krzysztof Zyga z opolskiego z czasem 16,90 sek., trzecie miejsce zajął Mateusz Brzoza z opolskiego z czasem 17,02 sek. Najlepszy wynik wśród zawodników z województwa świętokrzyskiego uzyskał Dawid Kowalik (PSP Skarżysko) – z wynikiem 17,44 sek.

Po zakończeniu toru przeszkód, zawodnicy przenieśli się na teren KP PSP w Skarżysku-Kamiennej, gdzie rozegrano konkurencję „wspinanie przy użyciu drabiny hakowej”. Tu toczyła się walka o miejsca, bowiem ta konkurencja decydowała o ostatecznej klasyfikacji generalnej. Najlepszym zawodnikiem w „hakówce” został Mirosław Cyrson (pomorskie), który uzyskał czas 14,23 sek”drugi był Tobiasz Klama z woj. śląskiego z czasem 14,34 sek., trzecie miejsce zajął Dawid Kacperski z woj. mazowieckiego z czasem 14,58 sek..

Zwycięzcą XXVI Świętokrzyskiego Turnieju w Dwuboju Pożarniczym został Mirosław Cyrson z wynikiem 31,11 sek., drugie miejsce zajął Dawid Kacperski – mazowieckie, wynik   31,86 sek., na trzecim uplasował się Mateusz Brzoza – pomorskie, wynik 32,10  sek.

Najwyżej sklasyfikowanym zawodnikiem z województwa świętokrzyskiego był Dawid Kowalik, który zajął w klasyfikacji generalnej piąte miejsce, uzyskując łączny czas 32,58- sek.

Na zakończenie turnieju po jego podsumowaniu i odczytaniu przez sędziego głównego wyników, najlepsi zawodnicy zostali uhonorowani pucharami, dyplomami oraz cennymi nagrodami, które wręczał wicewojewoda świętokrzyski Andrzej Bętkowski. Świętokrzyski Komendant Wojewódzki PSP w Kielcach st. bryg. Adam Czajka, przedstawiciel komendanta głównego PSP st. bryg. Piotr Kalinowski, komendant powiatowego PSP w Skarżysku-Kamiennej st. bryg. Marcin Machowski i przedstawiciel prezydenta Skarżyska-Kamiennej Jakub Bilski.