home

Od nas zależy co zrobimy ze swoim życiem

  • Napisany przez:
  • Skomentuj
  • Pin it

Stowarzyszenie Grupa Inicjatywna Pod Prąd we współpracy z Gminą Suchedniów realizuje projekt „Milowy krok – Rada 60+”, który ma na celu wzmocnienie roli Suchedniowskich Seniorów w społeczności lokalnej. Pierwsze spotkania informacyjne odbyły się w poniedziałek. Frekwencja zaskoczyła realizatorów.…

22 maja dla suchedniowskich Seniorów zorganizowano spotkania informacyjne w ramach projektu Milowy krok Rada 60+. Odzew był ogromny. W samym tylko Suchedniowie na spotkanie przyszło blisko 60 Seniorów, a trzeba podkreślić, że takie same informacyjne spotkania odbyły się tego samego dnia w Michniowie, Ostojowie i Mostkach.

Każda z przybyłych na spotkanie osób otrzymała informator, z którego można było dowiedzieć się czym są Rady Seniorów, dowiedzieli się jakie są zasady ich powoływania i działania, w jaki sposób mieszkańcy innych gmin wykorzystali Rady by poprawić swoją sytuację, a przede wszystkim była to okazja, by zastanowić się nad tym w jaki sposób Rada Seniorów powinna działać w gminie Suchedniów. Do domu każdy zabrał ze sobą ankietę dotyczącą potrzeb i problemów Seniorów. Realizatorzy projektu chcą dzięki niej dowiedzieć się jakie formy zajęć interesują osoby starsze, jakie mają zainteresowania, jak spędzają czas wolny, jakie mają potrzeby w zakresie opieki zdrowotnej, w życiu codziennym, w zakresie kultury, edukacji…

Prowadząca spotkanie – Jadwiga Olszowska-Urban starała się przekonać Seniorów, że tylko od nich zależy co zrobią z własnym życiem.

– Można narzekać na zdrowie, ale po co. Nie mówmy, że jesteśmy starzy, zastanówmy się co jeszcze mogę zrobić, co z siebie mogę dać innym – mówiła. – To spotkania z innymi uświadamiają nam, że są rzeczy, które potrafimy robić. Zastanówmy się co lubię, czego nie lubię, jakie mam talenty, co uznaję za sukces, co lubię u ludzi i co mogę dać ludziom – mówiła.

Realizatorzy projektu już przygotowali harmonogram zajęć. Jest w czym wybierać. Pierwsze zaplanowano 12 czerwca o godz. 9 w SOK Kuźnica. Będzie to trening partycypacji obywatelskiej. Co ważne organizatorzy zapewniają materiały do zajęć i bezpłatny transport na zajęcia.

– Przygotowaliśmy pilotażowy program, by sprawdzić, które mają największe zainteresowanie. Być może w przyszłości pomyślimy o utworzeniu w Suchedniowie Uniwersytetu Trzeciego Wieku – mówi Karolina Gałczyńska-Szymczyk.

Jakie zajęcia przygotowano dla Seniorów? Wśród nich znajdziemy m.in.: trening partycypacji obywatelskiej, spacer ornitologiczny, plener malarski, warsztaty plecionkarskie, jogę, pilates, warsztaty rzeźby, warsztaty z mnemotechnik, warsztaty informatyczne…

Wszelkie informacje będzie można także uzyskać osobiście w biurze projektu, które mieści się w pokoju 202 w Urzędzie Miasta i Gminy w Suchedniowie, lub pod telefonem 41 254 186 wew. 12. Osobami do kontaktu będą: Karolina Gałczyńska-Szymczyk lub Paulina Pedryc.

 

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud