home

„Piątka” świętowała dzień patrona szkoły

  • Napisany przez:
  • Skomentuj
  • Pin it

W czwartek, 18 maja, w hali sportowej Miejskiego Centrum Sportu i Rekreacji w Skarżysku Kamiennej odbyła się niezwykła uroczystość. Szkoła Podstawowa nr 5 im. Jana Pawła II w Skarżysku-Kamiennej obchodziła Dzień Patrona Szkoły na Sportowo.…

Zanim rozpoczęto rywalizację sportową wszyscy zebrani pomodlili się w intencji Jana Pawła II, uczniowie przygotowali krótki program artystyczny. W obchodach udział wzięła cała społeczność szkolna, klasy od pierwszej do szóstej oraz zaproszeni goście m.in. Krzysztof Myszka, wiceprezydent miasta oraz Mikołaj Kwaśniak, radny rady miasta, który jest również absolwentem „Piątki”.

Tegoroczny Dzień Patrona postanowiono zorganizować na sportowo, wszystkie klasy wzięły udział w konkurencjach sportowych przygotowanych przez nauczycieli szkoły.

– Już czwarty raz z rzędu obchodzimy dzień patrona, zawsze 18 maja, w dzień urodzin Świętego Jana Pawła II, czasami było na wesoło, byliśmy też na wycieczce, na rajdzie pieszym i w ten sposób czciliśmy naszego patrona. Dziś wzorem Jana Pawła II ćwiczyliśmy tężyznę fizyczną, jemu poświęcony jest ten dzień, a dla Nas łyk zdrowia również – powiedziała Renata Karpeta, dyrektorka Szkoły Podstawowej nr 5.Wszyscy uczniowie byli włączeni w przygotowania do tego dnia, była powołana specjalna ekipa, cały sztab nauczycieli, którzy zadbali o odpowiednie gadżety, dzieci robiły sobie rękawiczki w kształcie dłoni, którymi machali na trybunach.

Podczas dnia sportowego wręczono nagrody za prezentację multimedialną dotyczącą Jana Pawła II, nagrody otrzymali: Kamila Ludew,  Maciej Hryciuk i Gabriela Kisiel. 

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud