home

Nocny pożar w Ostojowie

  • Napisany przez:
  • Skomentuj
  • Pin it

Strażacy ze Skarżyska, Suchedniowa i Ostojowa brali udział w gaszeniu pożaru, do którego doszło po godz. 2 nad ranem w Ostojowie. Policja ma wyjaśnić przyczyny pojawienia się ognia.…

11 maja po godz. 2.20 Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Skarżysku-Kamiennej otrzymało zgłoszenie o pożarze budynku mieszkalnego w miejscowości Ostojów w gminie Bliżyn.

– Na miejsce zostały skierowane zastępy strażaków z JRG w Skarżysko-Kamienna, OSP Suchedniów i OSP Ostojów. Pożarem objęty był dach drewnianego budynku mieszkalnego – relacjonują strażacy. – Ustalono, że w płonącym domu przebywała jego właścicielka, która została wyprowadzona na zewnątrz przez sąsiadów. Kobieta po przebadaniu przez Zespół Ratownictwa Medycznego pozostała pod ich opieką. Jedna z osób, które wyprowadziły kobietę i podjęły próbę gaszenia pożaru przy pomocy wiader z wodą została poszkodowana. Pomocy udzielili jej ratownicy Zespołu Ratownictwa Medycznego.

Strażacy ugasili palącą się konstrukcję dachu oraz siano zgromadzone na poddaszu budynku, a tuż po tym całą konstrukcję sprawdzono przy pomocy kamery termowizyjnej w celu dogaszenia ukrytych zarzewi ognia. Dzięki szybkiej akcji strażaków nadpaleniu uległy tylko deski, którymi obite były ściany.

Zobacz również

Dodaj komentarz

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud