home
Advertisement

Nocny pożar w Ostojowie

  • Napisany przez:
  • Skomentuj
  • Pin it

Strażacy ze Skarżyska, Suchedniowa i Ostojowa brali udział w gaszeniu pożaru, do którego doszło po godz. 2 nad ranem w Ostojowie. Policja ma wyjaśnić przyczyny pojawienia się ognia.…

11 maja po godz. 2.20 Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Skarżysku-Kamiennej otrzymało zgłoszenie o pożarze budynku mieszkalnego w miejscowości Ostojów w gminie Bliżyn.

– Na miejsce zostały skierowane zastępy strażaków z JRG w Skarżysko-Kamienna, OSP Suchedniów i OSP Ostojów. Pożarem objęty był dach drewnianego budynku mieszkalnego – relacjonują strażacy. – Ustalono, że w płonącym domu przebywała jego właścicielka, która została wyprowadzona na zewnątrz przez sąsiadów. Kobieta po przebadaniu przez Zespół Ratownictwa Medycznego pozostała pod ich opieką. Jedna z osób, które wyprowadziły kobietę i podjęły próbę gaszenia pożaru przy pomocy wiader z wodą została poszkodowana. Pomocy udzielili jej ratownicy Zespołu Ratownictwa Medycznego.

Strażacy ugasili palącą się konstrukcję dachu oraz siano zgromadzone na poddaszu budynku, a tuż po tym całą konstrukcję sprawdzono przy pomocy kamery termowizyjnej w celu dogaszenia ukrytych zarzewi ognia. Dzięki szybkiej akcji strażaków nadpaleniu uległy tylko deski, którymi obite były ściany.

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud