home
Advertisement

Potrzebne przejście dla pieszych???

  • Napisany przez:
  • Skomentuj
  • Pin it

Do naszej Redakcji zgłosił się czytelnik z prośbą o interwencję w sprawie braku przejścia dla pieszych na ulicy Sportowej w Skarżysku-Kamiennej. – Jadąc od strony Zachodniego ul. Sportową w kierunku Rejowa, po lewej stronie jest chodnik dla pieszych, gdy pieszy zbliża się do ulicy Wioślarskiej chodnik niespodziewanie się kończy i aby dostać się na drugą…

Do naszej Redakcji zgłosił się czytelnik z prośbą o interwencję w sprawie braku przejścia dla pieszych na ulicy Sportowej w Skarżysku-Kamiennej.

– Jadąc od strony Zachodniego ul. Sportową w kierunku Rejowa, po lewej stronie jest chodnik dla pieszych, gdy pieszy zbliża się do ulicy Wioślarskiej chodnik niespodziewanie się kończy i aby dostać się na drugą stronę ulicy musi przejść przez jezdnię, gdzie nie ma przejścia dla pieszych, jest zmuszony do łamania przepisów. Dla kierowców, którzy skręcając z ulicy Wioślarskiej w lewo stwarza to zagrożenie, niejednokrotnie jadą prosto na przechodzących w niedozwolonym miejscu pieszych. Na niebezpieczeństwo narażeni są również piesi, ponadto mogą otrzymać mandat za przejście w miejscu niedozwolonym. Tam powinny być pasy, nie czekajmy aż dojedzie do potrącenia – podkreśla Czytelnik.O możliwość umieszczenia w tym miejscu przejścia dla pieszych zapytaliśmy Starostwo Powiatowe w Skarżysku-Kamiennej.

– Musimy pojechać na miejsce komisją, która składać się będzie z przedstawicieli policji i Wydziału Komunikacji. Na miejscu podejmiemy decyzję, czy w tym akurat miejscu jest potrzebne przejście. Każde wymalowanie pasów wymaga obniżenia chodnika i reorganizację ruchu drogowego, nie możemy robić tego na każde wezwanie, zbadamy dokładnie sprawę, o naszej decyzji na pewno poinformujemy zainteresowanych – powiedziała Anna Leżańska, członek zarządu powiatu skarżyskiego.

Czy wiesz że …

Jeśli odległość od najbliższego przejścia jest większa niż 100 metrów, pieszy przy zachowaniu szczególnej ostrożności, ustępując pierwszeństwa pojazdom a także nie utrudniając ruchu i nie zagrażając jego bezpieczeństwu może przejść przez jezdnię w wybranym miejscu najkrótszą drogą (prostopadle do osi jezdni)

 

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud