home

Praktykowali w Andaluzji

  • Napisany przez:
  • Skomentuj
  • Pin it

Zespół Szkół Technicznych rozpoczął realizację projektu „Rozwój kwalifikacji zawodowych i wiedzy o europejskim rynku pracy kluczem do sukcesu zawodowego” w ramach programu Erasmus+ w Akcji 1: Mobilność Edukacyjna. Dzięki temu grupa 16 uczniów mogła odbyć staż zagraniczny w Sewilli w Hiszpanii

We współpracy z hiszpańskim partnerem – firmą Euromind – 16 informatyków, uczniów klas 2Ti oraz 3Ti, odbyło praktyki zawodowe, zdobywając nowe umiejętności w zakresie tworzenia gier komputerowych.

Poznawanie sposobów kreowania wirtualnej rzeczywistości umożliwiła doskonała kadra nauczycieli – praktyków z firmy The Game Kitchen – programistów mających już za sobą sukcesy w tworzeniu takich gier jak The Last Door czy Blasphemous. Dwa tygodnie szkolenia upłynęły na niezwykle interesujących zajęciach i praktycznej pracy programistycznej z wykorzystaniem popularnego środowiska programistycznego – platformy UNITY. Wymiernym efektem pracy stażystów było stworzenie prostej gry komputerowej.

Ponadto uczniowie mieli okazję przyglądać się pracy profesjonalnych programistów podczas wizyty technicznej w firmie informatycznej w Sewilli oraz zapoznali się z warunkami pracy w hiszpańskiej firmie i poznali technologię produkcji samochodów elektrycznych w firmie Nissan. Praktykanci mieli także okazję do rozwijania umiejętności komunikowania się w języku angielskim – zarówno podczas pracy, jak i prywatnych rozmów.

Nie można zapomnieć o fascynującym programie kulturowym, zawierającym – obok zwiedzania zabytków Sewilli: Placu Hiszpańskiego, okolic zamku i przepięknej katedry z kilkusetletnią Giraldą, średniowiecznej dzielnicy Barrio de Santa Cruz oraz wykopalisk w Italice, czyli rzymskim mieście – okazję do zwiedzenia Kadyksu, portu nad Oceanem Atlantyckim oraz skorzystania z uroków oceanicznych plaż w portugalskiej Tavirze.

Budżet realizowanego projektu praktyk zagranicznych to ponad 86000 euro, a staż w Sewilli był pierwszym z trzech zaplanowanych w projekcie. Kolejne grupy uczniów reprezentujących wszystkie kierunki nauczania w ZST wyjadą na praktyki zagraniczne do Bragi w Portugalii i Barcelony w Hiszpanii w 2018 roku.

U.O.

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.