home

Czy powiększą parking? Mieszkańcy złożyli petycję w tej sprawie

  • Napisany przez:
  • Skomentuj
  • Pin it

35 mieszkańców  podpisało się pod petycją w sprawie budowy parkingu przy kościele. Pismo trafiło do wójta gminy

Parking co prawda jest, ale zdaniem mieszkańców niewystarczający. Z związku z tym postanowili wystosować petycję w sprawie budowy parkingu, którą przekazali wójtowi Zdzisławowi Woźniakowi.

– Inwestycja jest niezbędna, gdyż borykamy się z narastającym brakiem miejsc parkingowych. Wprawdzie jest wyodrębnionych kilka miejsc na samochody, przy obelisku Józefa Piłsudskiego i od ul. Jana Pawła II, jednak nie rozwiązuje problemu – podkreślają mieszkańcy. – W trakcie większych uroczystości, mszy, pogrzebów itp. samochody ustawiane są wzdłuż ul. S. Żeromskiego i ul. Jana Pawła II. Ul. Jana Pawła II nie ma chodników i odpowiednich poboczy. Kościół parafialny w Majkowie usytuowany jest przy skrzyżowaniu dróg powiatowych o dużym natężeniu ruchu. Sytuacja dramatycznie się pogarsza w okresie zimowym, kiedy to warstwy śniegu zawężają szerokość jezdni stwarzając kolejne zagrożenia w ruchu drogowym – dodają.

Mieszkańcy zgodnie podkreślają, iż wykonanie parkingu to bezpieczeństwo dla użytkowników dróg i poprawa wizerunku ważnego dla społeczeństwa miejsca.

– Wierzymy, że pan wójt podejdzie z troską do naszych postulatów, a podejmując decyzje będzie miał na uwadze dobro wspólne, w tym mieszkańców Majkowa i Michałowa – dodają.

Oprócz petycji mieszkańcy przekazali także deklarację w sprawie przekazania terenu pod parking przy ul. Jana Pawła II.

Nie pierwszy raz poruszamy sprawę zbyt małego parkingu przy kościele. O sprawie pisaliśmy na łamach TYGODNIKA w 2014 roku. Podczas niedzielnej mszy samochodów było tyle, że nie było gdzie zaparkować. Jeden z kierowców postanowił pozostawić swoje auto na zatoczce autobusowe, co nie spodobało się osobie, która zadzwoniła na nr „112”, po czym interwencja została przekazana do realizacji dyżurnemu skarżyskiej komendy. Funkcjonariusze ujawnili wtedy na zatoce autobusowej kilka innych pojazdów, które były zaparkowane niezgodnie z obowiązującymi przepisami. Żaden z tych kierowców nie został ukarany mandatem karnym przez interweniujących funkcjonariuszy. Policjanci wobec wszystkich kierowców, zastosowali pouczenie i na tym interwencja została zakończona.

U.O.

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.