home

Nastolatka odnaleziona

  • Napisany przez:
  • 22 komentarze
  • Pin it

Skarżyscy policjanci przy zaangażowaniu policjantów z terenu Tarnowa i Krakowa odnaleźli zaginioną 14-latkę mieszkankę Skarżyska-Kamiennej. Takie zaginięcia powinny być przestrogą dla rodziców i opiekunów nastoletnich dzieci. W piątek do skarżyskiej komendy zgłosiła się matka 14-letniej dziewczyny i poinformowała, że jej córka poprzedniego dnia wyszła z domu i do chwili obecnej nie powróciła. Nieletnia wyszła po…

Skarżyscy policjanci przy zaangażowaniu policjantów z terenu Tarnowa i Krakowa odnaleźli zaginioną 14-latkę mieszkankę Skarżyska-Kamiennej. Takie zaginięcia powinny być przestrogą dla rodziców i opiekunów nastoletnich dzieci.

W piątek do skarżyskiej komendy zgłosiła się matka 14-letniej dziewczyny i poinformowała, że jej córka poprzedniego dnia wyszła z domu i do chwili obecnej nie powróciła. Nieletnia wyszła po godzinie 10.00 z zamiarem udania się do szkoły. Tam jednak nie dotarła. Matka nawiązała z nią kontakt telefoniczny po raz ostatni w czwartek wieczorem. Zgłaszająca nie podała żadnego faktu, który mógłby pomóc w poszukiwaniu córki.

Po otrzymaniu zgłoszenia o zaginięciu natychmiastowe działania podjęli policjanci Wydziału Kryminalnego skarżyskiej komendy. Skrupulatnie sprawdzano każdy wątek mogący pomóc w zlokalizowaniu miejsca pobytu nieletniej. Weryfikowano każdą informację, a podjęte działania pozwoliły postawić hipotezę o jej przebywaniu poza obszarem powiatu skarżyskiego. Wówczas do działań zostali zaangażowani policjanci Komendy Miejskiej Policji w Tarnowie oraz funkcjonariusze Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie. Przy poszukiwaniach brało udział blisko 60 policjantów. 14-latka została odnaleziona na terenie Tarnowa, gdzie udała się ze znajomymi na wycieczkę.

Duże zaangażowanie policjantów oraz dobra koordynacja działań pozwoliły na szybkie dotarcie do 14-latki. W tym przypadku wszystko zakończyło się szczęśliwie. Nastolatkom przy podejmowaniu tego rodzaju zachowani brak wyobraźni i rozwagi. To rodzice i opiekunowie sprawujący opiekę nad dziećmi, powinni wykazywać się większą dociekliwością i kontrolą swych pociech, by nie dopuścić do tragicznych zdarzeń.

Źródło: KPP w Skarżysku Kamiennej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud