home

Kredyt online – pieniądze bez wychodzenia z domu

 • Napisany przez:
 • Skomentuj
 • Pin it

Kredyt online oferuje już większość banków działających w Polsce. Sprawdziliśmy na czym dokładnie polega i jak wybrać najlepszy produkt. Co to jest kredyt online Kredyt online to kredyt, który dostaniemy w całości bez wychodzenia z domu. Wszystkie formalności załatwiamy bowiem przez Internet. Nie ma konieczności odwiedzania bankowej placówki czy oddziału. Patrząc z perspektywy oferty, kredyt…

Kredyt online oferuje już większość banków działających w Polsce. Sprawdziliśmy na czym dokładnie polega i jak wybrać najlepszy produkt.

Co to jest kredyt online

Kredyt online to kredyt, który dostaniemy w całości bez wychodzenia z domu. Wszystkie formalności załatwiamy bowiem przez Internet. Nie ma konieczności odwiedzania bankowej placówki czy oddziału.

Patrząc z perspektywy oferty, kredyt przez Internet to tak naprawdę kredyt gotówkowy lub konsolidacyjny. Od zwykłego kredytu różni się wyłącznie sposobem wnioskowania i zawarcia umowy.

W przypadku tradycyjnego kredytu, umowę podpisujemy w oddziale czy placówce banku. W przypadku kredytu online – wniosek wysyłamy przez Internet, a umowę zawieramy najczęściej za pośrednictwem kuriera, który przyjeżdża pod wskazane miejsce z umową kredytu. Część banków daje również możliwość zawarcia umowy przez telefon (np. T-Mobile Usługi Bankowe) lub za pomocą przelewu weryfikacyjnego.

Jak wziąć kredyt przez Internet

 1. Pierwszy etapem jest wybór najlepszej oferty. Przykładowy ranking znajdziemy tutaj: https://www.zadluzenia.com/kredyt-online/
 2. Druki krok to wysłanie wniosku o kredyt. Podajemy w nim podstawowe informacje.
 3. Po wysłaniu wniosku kontaktuje się z nami telefonicznie lub w drodze e-mail, pracownik banku, który przedstawia szczegóły oferty oraz dokumenty niezbędne do jego otrzymania.
 4. Weryfikacja Klienta – na tym etapie możemy zostać poproszeni przez bank o przesłanie w formie skanu lub zdjęcia podstawowych dokumentów: dowodu osobistego, zaświadczenia o zarobkach lub wyciągu z rachunku bankowego.
 5. Decyzja kredytowa i wypłata pieniędzy na rachunek bankowy.

Na co zwrócić uwagę

Przed zawarciem umowy kredytowej warto pamiętać o kilku podstawowych kwestiach:

 1. Im niższe RRSO, tym oferta kredytu jest atrakcyjniejsza, a my zapłacimy niską ratę.
 2. Część banków oferuje kredyt online wyłącznie dla swoich Klientów, którzy mają w tym rachunek osobisty.
 3. Hasło „kredyt w 15 minut” lub „kredyt w 1 dzień” to najczęściej chwyt marketingowy. Jeżeli o kredyt wnioskujemy w banku, w którym nie mamy konta – cały proces kredytowy może zająć nawet kilka dni.
 4. Sprawdźmy czy rata wskazana w kalkulatorze kredytowym jest taka sama jak ta zaproponowana przez bank po przesłaniu wniosku.

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Ogłoszenia drobne

Ogłoszenia promowane:
Treść ogłoszenia: Kontakt

Finanse

 • 1
 • 2