home
Advertisement

Interwencje skarżyskich strażaków po intensywnych opadach śniegu

  • Napisany przez:
  • Skomentuj
  • Pin it

30 listopada br. w powiecie skarżyskim w ciągu kilku godzin intensywnych opadów śniegu sytuacja pogodowa spowodowała wiele utrudnień oraz zagrożeń.

– Część domostw naszego powiatu pozostawała wiele godzin bez prądu. Pod naporem olbrzymiego ciężaru mokrego śniegu przewracały się drzewa, łamały gałęzie, zrywały się linie energetyczne, a na śliskich drogach dochodziło do kolizji drogowych – podkreślał rzecznik prasowy komendy  powiatowej  PSP w Skarżysku-Kamiennej mł. bryg. Michał Ślusarczyk.- W ciągu ostatnich 12 godzin strażacy interweniowali 12 razy. Interwencje obejmowały Skarżysko-Kamienną i gminę Bliżyn. Najbardziej niebezpiecznie było w miejscowościach: Nowy Odrowążek, Gilów, Bliżyn, Rędocin, Wojtyniów i Kopcie. W Skarżysku-Kamiennej interwencje miały miejsce na ulicach: Krakowskiej, Szpitalnej i Towarowej. W sumie strażacy ze skarżyskiej jednostki interweniowali w 8 przypadkach, a strażacy ochotnicy w 4. Interwencje obejmowały powalone drzewa, uszkodzone słupy energetyczne i telefoniczne oraz uszkodzone auta – zaznacza mł. bryg. Michał Ślusarczyk

– Najpoważniejszym zdarzeniem była kolizja osobowego audi, który uderzył w powalone drzewo w miejscowości Kopcie w gm. Bliżyn. Pojazdem podróżowały dwie osoby. Na szczęście nie odnieśli oni żadnych obrażeń. W wyniku zdarzenia uszkodzeniu uległ dach samochodu, maska, szyba i lampy przednie – dodaje rzecznik skarżyskich strażaków.

KP PSP Skarżysko

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud