Znamy mistrzów Skarżyska w tenisie stołowym

Gorące tematy Sport

Jakub Łoch z Tarnobrzega i Wiesław Mazurek (STS 1924 Orlicz) zostali mistrzami Skarżyska-Kamiennej w tenisie stołowym. W Hali Sportowej przy I LO im. Juliusza Słowackiego odbyły się Mistrzostwa Skarżyska w Tenisie Stołowym Mężczyzn. W turnieju wzięło udział około 63 zawodników z całej Polski. Patronat nad turniejem objął prezydent miasta Konrad Kronig.

Organizatorami turnieju byli: Stowarzyszenie Kultury Fizycznej Dolna Kamienna, Stowarzyszenie Przyszłość i Rozwój, Radni Rady Miasta Skarżyska-Kamiennej Adam Ciok i Marek Gąska. Sędzią głównym i współorganizatorem turnieju był Wacław Ziomek.

Do Skarżyska zjechali zawodnicy z całej Polski m.in. z Tarnobrzega, Stalowej Woli, Bielin, Łodzi, Suchedniowa, Kielc, Szydłowca.

Mistrzostwa rozegrane zostały w dwóch kategoriach: amatorzy i open. Do tej pierwszej zgłosiło się 43 zawodników, do drugiej 20, była też jedna kobieta.  Turniej okazał się strzałem w dziesiątkę, liczba zawodników, która się zgłosiła przerosła nasze najśmielsze oczekiwania – podkreślali organizatorzy.

Wśród amatorów najlepszy okazał się Jakub Łoch z Tarnobrzegu, który w finale pokonał Jacka Bednarzaz Przyszowa. Trzecie miejsce zajął Tomasz Tetla z Przyszowa.

W kategorii open zwyciężył zawodnik Wiesław Mazurek z STS Orlicz  1924 Suchedniów, który po emocjonującym finałowym pojedynku pokonał Rafała Ucińskiego (STS Szydłowiec). Na trzecimi miejscu uplasował się Mateusz Gąciarski.

Klasyfikacja końcowa AMATOR:

1. Jakub Łoch – Tarnobrzeg
2. Jacek Bednarz – Przyszów
3. Tomasz Tetla – Przyszów
4. Przemysław Moćko – Łódź

Klasyfikacja końcowa OPEN:

1. Wiesław Mazurek – STS Orlicz 1924 Suchedniów
2. Rafał Uciński – STS Szydłowiec
3. Mateusz Gąciarski – STS Szydłowiec
4. Przemysław Moćko – Łódź

Z.B

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.