ZEORK mistrzem X edycji HALPN

Gorące tematy Sport

Mistrzem X edycji Halowej Amatorskiej Ligi Piłki Nożnej w Skarżysku – Kamiennej została drużyna ZEORK-u. W niedzielę, 8 kwietnia, odbyło się uroczyste zakończenie rozgrywek. W drugiej lidze najlepsza okazała się drużyna Toolmex Truck, mistrzem Oldboyów została ekipa Flo Cars.

Już na kolejkę  przed końcem rozgrywek znane były drużyny, które w tym sezonie sięgnęły po tytuły mistrzowskie. W I lidze „majstra” zapewniła sobie ekipa ZEORK-u, która po raz trzeci z rzędu stanęła na najwyższym stopniu podium. Wicemistrzem została drużyna skarzysko24.pl. W ostatniej serii spotkań rozstrzygnęła się sprawa trzeciego miejsca w I lidze , trzecie miejsce zajęła ekipa Dzików. Z pierwszą ligą żegnają się  drużyny Wielka Wieś i Drew Rut.  Najskuteczniejszym strzelcem I ligi został Maciej Gąska  (Freedom Kamienna), który zdobył 36 bramek.

Mistrzem II  ligi została ekipa Toolmex Truck, na drugim miejscu podium stanęła drużyna Decor INK , trzecie miejsce przypadło ekipie Kamexu. Mistrz i wicemistrz zagrają w przyszłym sezonie w I lidze. Królem strzelców II ligi został Artur Osuch z Kamexu, który zdobył 27 bramek.

W lidze Oldboyów zwyciężyła  po raz kolejny drużyna Flo Cars  drugie miejsce zajęła drużyna Belfry trzecie Kamex Plus. Najlepszym napastnikiem okazał się Artur Jastrząb (Flo – Cars), który zdobył 37 bramek.

Organizatorzy rozgrywek, Miejskie Centrum Sportu i Rekreacji w Skarżysku – Kamiennej przyznali również nagrody Fair Play, trafiły one do drużyn, które miały najmniej żółtych kartek: Straż Pożarna, Decor INK i Belfry (żadnej żółtej kartki).

Najlepsze drużyny otrzymały pamiątkowe puchary i medale, które wręczał   dyrektor MCSiR Janusz Sztompke.

W rozgrywkach HALPN odbyło się 181 meczy, piłkarze strzelili 1470 bramek.

Zbyszek Biber

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.