Skórzani/SMS ograli wicelidera ze Świdnika

Gorące tematy Sport

W sobotę, 24 lutego, siatkarze Skórzanych Skarżysko/SMS Kielce zmierzyli się w skarżyskiej hali sportowej z wiceliderem MKS Avią Świdnik. Spotkanie zakończyło się niespodziewaną wygraną podopiecznych Mateusza Grabdy 3:1 (25:23, 19:25, 25:20, 25:19). To trzecie z rzędu zwycięstwo w rundzie rewanżowej skarżysko-kieleckich siatkarzy.

Po raz kolejny skarżyska hala przyniosła szczęście siatkarzom Skórzanych Skarżysko/SMS Kielce. W 16. kolejce spotkań II ligi siatkówki do Skarżyska przyjechał wicelider Avia Świdnik. który walczy o awans do I ligi. Podopieczni trenera Mateusza Grabdy nie przestraszyli się wyżej notowanego rywala, wygrali i zdobyli bardzo ważne trzy punkty.

– Cieszę się, że zainkasowaliśmy trzy punkty, są one nam bardzo potrzebne. Naszym celem jest znalezienie się w play-offach, mam nadzieję, że tam się znajdziemy. Dzisiaj zrobiliśmy pierwszym krok, taka mała bitwa została wygrana z wiceliderem. Nasza drużyna pokazuje, że tak naprawdę możemy powalczyć z każdym. Teraz będziemy się przygotowywali do meczu, który odbędzie się w sobotę z Czarnymi Radom, to będzie mecz za przysłowiowe sześć punktów, bo Radom jest naszym bezpośrednim sąsiadem w tabeli – podkreślał Mateusz Grabda.  

– Mówiłem wszystkim niedowiarkom, że ten przełom przyjdzie na pewno. Na wielkie pochwały zasługuje cały zespół, wszyscy zagrali kawał dobrej siatkówki. Tak naprawdę zarówno moi podopieczni, jak i jak ja dopiero uczymy się tej drugiej ligi, nasza grupa jest według mniej jedną z silniejszych – dodaje trener.

Z.B

 

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.