Skarżyscy pedagodzy zagrali dla Niepodległej

Sport
W piątek, 9 listopada, na Orliku przy Zespole Szkół Technicznych w Skarżysku-Kamiennej odbył się mecz piłki nożnej pomiędzy nauczycielami z Powiatu i Miasta.  Mecze te obywają się już od 15 lat. W tym roku okazją do spotkania się na boisku było 100-lecie odzyskania niepodległości przez Polskę. Mecz zakończył się zwycięstwem nauczycieli powiatowych 14:3.

Pomysł tej szlachetnej rywalizacji między nauczycielami powiatu i miasta zrodził się 15 lat temu, były dyrektor Centrum Kształcenia Praktycznego Zdzisław Kobierski wyszedł z taką inicjatywą. Wcześniej zawodnicy byli nieco młodsi wiec mecze były rozgrywane na stadionie Granatu, dziś mimo, że są nadal młodzi, grają na boisku Orlika.
Wszystkich zawodników przywitał dyrektor ZST Janusz Maciejewski oraz Artur Berus, wicestarosta powiatu. Mecz rozpoczął się znakomicie dla belfrów z powiatu, już w pierwszej akcji wyszli na prowadzenie po bramce Jarosława Mosiołka. Później worek z bramkami się rozwiązał, kolejne akcje kończyły się bramkami, ostatecznie Powiat rozgromił Miasto 14:3.

Zwycięska drużyna otrzymała z rąk Janusz Maciejewskiego okazały puchar.
Powiat: Jacek Szymański, Jarosław Mosiołek, Robert Frączkiewicz, Arkadiusz Frątczak, Andrzej Kotwica, Mariusz Krzysztoszek, Krzysztof Kowalski.

Miasto: Piotr Nowak, Marek Gąska, Adam Ciok, Mariusz Sławiński, Rafał Uciński, Rafał Sokołowski, Dariusz Frydryk, Dawid Brzozowski, Łukasz Białek, Andrzej Warwas, Michał Dudek, Leszek Dołęga

Zbyszek Biber

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.