Rodzinna Olimpiada Siatkarska

W sobotę, 15 września, w hali sportowej Miejskiego Centrum Sportu i Rekreacji w Skarżysku-Kamiennej odbyła się Rodzinna Olimpiada Siatkarska GALA CUP 2018 (ROS) zorganizowana przez MKS Galę Skarżysko.  

W naszej małej lokalnej społeczności byliśmy gotowi podjąć się organizacji podobnej do prawdziwej Olimpiady, imprezy sportowej. Ułatwił Nam to Projekt realizowany przez TESCO oraz Fundację TESCO o nazwie Decydujesz – Pomagamy. Firma ta wraz z fundacją, w tym roku ogłosiła IV już edycję tego programu. Jest to program dla lokalnych społeczników, stowarzyszeń promujących lokalną aktywność. MKS Gala zgłosił wiosek pod nazwą Rodzinna Olimpiada Siatkarska, został on zaakceptowany i poddany głosowaniu, w którym to zebrał najwięcej głosów, klientów sklepów TESCO z naszego rejonu – powiedziała Agnieszka Kamińska, sekretarz klubu.

– Olimpiada to wielka sportowa impreza. Zarząd klubu siatkarskiego, cały czas zachęca wszystkich do aktywności sportowej, dlatego zaprosił całe rodziny do udziału w Małej Rodzinnej Olimpiadzie Siatkarskiej. Każdy mógł wziąć udział w rywalizacji, wystarczyło tylko zgłosić chęć udziału. Konkurencje były czysto zabawowe, koordynujące, niekoniecznie ściśle związane z siatkówką. Przypomniały uczestnikom zajęcia na szkolnych lekcjach w-f – podkreślał Jacek Mosiołek, prezes klubu.

Organizatorzy potraktowali tą imprezę jako zachętę do bycia z dziećmi, do poświęcenia im większej ilości czasu, do wspólnej rywalizacji, do wspierania się wzajemnego, do bycia Wielką rodziną i do przybliżenia siatkówki lokalnej społeczności.Oczywiście była i siatkówka, rozegrany został mecz obecnych zawodniczek MKS Gala z Zarządem i rodzicami.

– W Olimpiadzie wzięło udział 12. drużyn, w których przedstawicielami mogli być członkowie rodzin, z jednym warunkiem, w drużynie musiało być dziecko. Każdej rodzinie została dolosowana nazwa kraju, który miała reprezentować – mówi Agnieszka Kamińska.

Gośćmi honorowymi byli wiceprezydent Krzysztof Myszka i pełnomocnikiem prezydenta Jakub Bilski.

Ceremonia otwarcie Igrzysk

Jak przystało na Olimpiadę, na początku została wprowadzona Flaga Olimpijska a następnie przy dźwiękach hymnów narodowych, wszystkie drużyny uczestniczyły w pochodzie zespołów narodowych. Po zakończeniu prezentacji zespołów, wniesiono znicz olimpijski ,od którego zapłonął olimpijski ogień. Kolejnym punktem otwarcia było wciągnięcie flagi olimpijskiej na maszt. Wybrzmiał hymn olimpijski. Po nim, kapitanowie zespołów złożyli olimpijską przysięgę.

Oficjalnego otwarcia Rodzinnej Olimpiady Siatkarskiej GALA CUP 2018, dokonał wiceprezydent miasta Krzysztof Myszka. Później rozpoczęła się rywalizacja o medale, puchary i nagrody.

Były łzy i śmiech

Każda drużyna miała do wykonania po 10 konkurencji, w których zdobywały punkty do końcowej klasyfikacji. Trzeba było wykazać się w następujących konkurencjach: bieg z przewrotem w przód na materacu, rzuty woreczkami na materac, skoki na jednej nodze z kółkiem ringo, sadzenie ziemniaków, skoki obunóż z woreczkiem, wyścig z zamianą piłek w kółku ringo, czworakowanie odwrotne z piłką siatkową, prowadzenie piłki tenisowej kijem unihokeja pomiędzy pachołkami. tor przeszkód z płotkami. Skoki z piłką siatkową między nogami.

–  Walka w poszczególnych konkurencjach była bardzo zacięta, pełna emocji i dopingu pozostałych drużyn. Był śmiech, były łzy, słowa zachęty po niepowodzeniach i z każdym krokiem coraz lepsza atmosfera. Kilka ekip już po dwóch konkurencjach wydawała się być kandydatem do podium – podkreśla Jacek Mosiołek. 

Rodzinną Olimpiadę Siatkarską zwyciężyła Dania w składzie Weronika Osóbka, Jakub Paszkiel i Agnieszka Napora. Drugie miejsce przypadło reprezentacji Polski (Zuzia Kwintal z mamą i Wiktor Osóbka), trzecie miejsce zajęła reprezentacja Włoch (Julia Jaromin z rodzicami). 

Opr. Zbyszek Biber

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Wiadomości

Walczymy o szybką szprychę dla Skarżyska

Prezydent miasta, Konrad Krönig zainicjował akcję zbierania podpisów poparcia dla uwzględnienia Skarżyska-Kamiennej w projektowaniu tzw. "szybkich szprych", czyli szybkich linii kolejowych łączących...

Najnowsze komentarze

Galerie

Najbardziej popularne

Wiadomości

Ostatnio dodane

Najnowsze komentarze