Kolejne medale skarżyskich gladiatorów

Sport

W sobotę 8 kwietnia,  hali sportowej w Sandomierzu odbył się XXVI Ogólnopolski Turniej Karate Sandomierz 2017, który zgromadził 301 zawodników i zawodniczek z 25 klubów z Polski. Skarżyski Klub Sportów Walki „Kyokushin-Karate” zdobył 10 medali – 3 złote, jeden  srebrny i sześć brązowych 

Na najwyższym stopniu podium stanęli: Nikola Pieniążek ( waga do 25 kg),  Skorek Angelika  waga do 30 kg), Malik Albert ( waga do 40 kg). Srebrny medal zdobyła Oliwa Fornal w kategorii junior młodszy 14-15 lat waga do 60kg. Brązowe medali zdobyli: Sokół Wiktoria ,Domagała Aleksandra, Pieniążek Nadia, Aleksandrowicz Julia , Wawrzonek Zofia , Zych Szymon.

– Jestem dumny z występu moich podopiecznych, a przede wszystkim z tego, że to najmłodsi karatecy z naszego klubu, z małym stażem treningowym, a to świadczy o ich talencie i chęci zwycięstwa. W zwycięskiej walce półfinałowej Oliwia Fornal złamała kciuk i ta kontuzja nie pozwoliła jej stoczyć walki finałowej i musiała się zadowolić srebrnym medalem. Pojechaliśmy na ten turniej okrojonym składem. Nie pojechali faworyci, jak Bartek Suligowski czy Kacper Zaborski. Bowiem Kacper Zaborski był rezerwowym zawodnikiem kadry Polski na ME w Danii, które odbywały się w tym samym dniu w Kopenhadze – powiedział trener Zbigniew Zaborski.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.