Skarżyski Rajd Rowerowy

Pięć tras o różnym stopniu trudności mieli do wyboru uczestnicy XVII Skarżyskiego Rajdu Rowerowego, który odbył się w sobotę 18 czerwca. W tegorocznej edycji wzięła udział rekordowa ilość rowerzystów, blisko 300. Przyjechali z całej Polski. Byli goście z Warszawy, Kielc, Ostrowca Świętokrzyskiego, Starachowic, Końskich, Suchedniowa, Bliżyna, Kielc, Radomia.

Najkrótszy dystans, który mogli przejechać cykliści to 30 kilometrów, tą trasę wybierali głównie rodziny z dziećmi. Ci bardziej wymagający wybrali 60 km, 80 km oraz 120 km. Chętni mogli też przejechać 40 kilometrową trasę MTB.

Organizatorem imprezy, jak co roku, było Skarżyskie Towarzystwo Cyklistów. Wszyscy po wyjechaniu na trasy spotkali się ponownie na mecie, która miała miejsce na Ośrodku Wypoczynkowych na Rejowie. Tu otrzymali pamiątkowe medale, odbyło się również losowanie nagród ufundowanych przez sponsorów.

Tradycją rajdu jest to, że najliczniejszą grupę stanowi Szkoła Podstawowa nr 9, tak było i tym razem, uczniowie szkoły z Pogorzałego stawili się w liczbie 40 rowerzystów.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Wiadomości

Walczymy o szybką szprychę dla Skarżyska

Prezydent miasta, Konrad Krönig zainicjował akcję zbierania podpisów poparcia dla uwzględnienia Skarżyska-Kamiennej w projektowaniu tzw. "szybkich szprych", czyli szybkich linii kolejowych łączących...

Najnowsze komentarze

Galerie

Najbardziej popularne

Wiadomości

Ostatnio dodane

Najnowsze komentarze