Udany rok UKS Celsium

Sport

Minął ponad rok odkąd młodzi piłkarze UKS CELSIUM (rocznik  2004 ) biegają po świętokrzyskich boiskach. W swoim pierwszym sezonie 2014/15 zajęli IV miejsce w województwie w rozgrywkach pod egidą ŚZPN. Wiosną awansowali do turnieju finałowego w województwie O Puchar Tymbarku, gdzie będąc najmłodszą drużyną dotarli do ćwierćfinału tych rozgrywek.

 

W wakacje drużyna UKS Celsium udała się na tygodniowy obóz do Zakopanego-Kościeliska, aby odpocząć, potrenować i nabrać sił przed nowym sezonem 2015/16. W Zakopanem chłopcy rozegrali mecze sparingowe m.in. z Legią Warszawa i Podhalem Nowy Targ.

Runda jesienna obecnego sezonu była dla zawodników rocznika 2004 z UKS Celsium bardzo udana. Wygrali swoją grupę (nie odnosząc ani jednej porażki) pokonując Juventę Starachowice, Koronę Kielce, Star Starachowice i Wicher Miedziana Góra. Królem strzelców został Mateusz Krakowiak zdobywca 13 bramek. Na wiosnę ponownie będą walczyć o mistrzostwo województwa. Po raz drugi awansowali również do finału wojewódzkiego turnieju O Puchar Tymbarku, który odbędzie się na wiosnę 2016 roku w Nowinach.

W listopadzie i grudniu brali udział w dwóch dużych turniejach ogólnopolskich. Najpierw w I Memoriale Zdzisława Miłkowskiego organizowanym przez klub Broń Radom (VI miejsce na 12 drużyn) oraz w Halowych Mistrzostwach Warszawy, gdzie zakończyli rozgrywki na VIII miejscu w stawce 14 zespołów. Mogli skonfrontować swoje umiejętności z takimi zespołami jak Polonia Warszawa, Hutnik Kraków czy FK Bierioza z Białorusi.

Barwy UKS Celsium reprezentowali: Nowak Jakub, Safian Jacek,Krakowiak Mateusz, Duda Igor, Goździk Kacper, Kotte Kordian, Pomorski Michał, Petrykowski Jakub, Piętak Mikołaj, Miernik Wiktor, Sikora Filip, Działak Kacper, Sala Jakub, Kaleta Patryk, Lipieniecki Maciej, Kałka Maciej, Durlik Dawid, Cichoń Przemysław, Jastrząb Piotr. Trenerem zespołu jest Dariusz Kasprzyk.

Od września 2015 roku w UKS Celsium pod okiem trenera Sławomira Jedynaka trenują również chłopcy z rocznika 2007-2008, którzy uczą się techniki i rozgrywają swoje pierwsze mecze i turnieje.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.