Puchar nie dla Granatu

flash Sport

Przygoda z Pucharem Polski na szczeblu okręgu zakończyła się na czwartej rundzie. Podopieczni trenera Arkadiusza Snopka zmierzyli się z liderem czwartej ligi Wierną Małogoszcz. W drużynie gości wystąpili starzy znajomi Marcin Kołodziejczyk, Michał Kołodziejczyk, Michał Bała, zawodnicy, którzy reprezentowali barwy Granatu w przeszłości.

Sam mecz mógł się podobać nielicznie zebranej widowni na stadionie przy ul.Piłsudskiego. Gospodarze nie wystraszyli się wyżej notowanego rywala podejmując walkę jak równy z równym. W pierwszej połowie to Wierna miała więcej z gry, piłkarze z Małogoszczy stworzyli więcej sytuacji bramkowych z czego jedną wykorzystali. W 22 minucie Michał Bała wykorzystał dośrodkowanie Marcina Kołodziejczyka i strzałem głową pokonał Michalskiego. Dobre okazje miał również Michał Smolarczyk, który kilkakrotnie próbował zaskoczyć golkipera Granatu. Druga połowa mogła rozpocząć się od bramki dla gości, w 52 minucie Sebastian Hajduk nie wykorzystał sytuacji sam na sam z Michalskim. W 70 minucie Wierna strzela drugą bramkę po błędzie Przemysława Michalskiego, który wykorzystał Michał Smolarczyk. Po stracie bramki Granat mocniej zaatakował czego efektem była bramka kontaktowa Piotra Grzejszczyka w 80 minucie. Tuż przed  końcem meczu szansę na wyrównanie zmarnował Karol Rogoziński, który nie trafił do pustej bramki.

– Nasza przygoda z Pucharem Polski dobiegła końca, cieszy postawa zespołu, wiele osób narzekało na naszą grę w ostatnim spotkaniu ligowym z Moravią, dziś udowodniliśmy, że w piłkę grać potrafimy – powiedział trener Arkadiusz Snopek.

– Mecz zakończył się wynikiem 2:1 ponieważ byliśmy bardzo nieskuteczni, już do przerwy powinniśmy prowadzić przynajmniej 3:0, bardzo dobre sytuację Michała Smolarczyka,Rafała Zawłockiego. Przy stanie 2:0 praktycznie już było po meczu, drużyna Granatu co prawda zdobyła kontaktową bramkę, ale nie było już ich stać na nic więcej – podsumował spotkanie trener Wiernej Małogoszcz Mariusz Lniany.

Granat Skarżysko – Wierna Małogoszcz 1:2 (0:1)

Bramki: Grzejszczyk 80 – Bała 22, Smolarczyk 70

Granat: Michalski – Piątak, Chatys(żk), Styczyński, Rogoziński – Markowicz, Imiela (żk), Orlikowski (86.Płusa), Lisowski, Zygmunt,Szwed (46. Grzejszczyk).