Sukcesy skarżyskich zapaśników

flash Sport

Skarżyscy zapaśnicy trenujący w Skarżysku – Kościelnym pod okiem trenera Bogusława Kabały w ostatnim czasie brali udział w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików, które odbywały się w Kraśniku i Chełmie, w kategorii wagowej 100 kg brązowy medal zdobył Gabriel Czarnota, Gabriela Walas zdobyła srebro w kategorii 62 kg. Dużym sukcesem zakończył się udział Łukasza Króla w Akademickich Mistrzostwach Polski, gdzie zdobył brązowy medal w kategorii wagowej 86 kg.

W miniony weekend na matach zapaśniczych w Kraśniku odbyły się Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w zapasach w stylu wolnym. Rewelacyjnie spisał się mieszkaniec Skarżyska -Kamiennej Gabriel Czarnota – zdobył brązowy medal w kat. wag. do 100kg. Na punktowanym 7 miejscu ukończył zawody Kacper Król w kat. wag. 38kg. Obaj trenują w Skarżysku Kościelnym pod okiem trenera Bogusława Kabały. Treningi realizowane są w ramach programu MSiT Multisport ” Zapasy sportem wszystkich dzieci” w którym uczestniczy Szkoła podstawowa w Skarżysku Kościelnym.

W sobotę 26 września,  w Chełmie o medale Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików  walczyły dziewczęta – Julia Kabała i Gabriela Walas oraz  chłopcy – Gabriel Czarnota i Kacper Król w stylu klasycznym. Ponadto Łukasz Król wziął udział w Akademickich Mistrzostwach Polski w Warszawie. Z  międzywojewódzkich mistrzostw młodzików,  podopieczni trenera Bogusława Kabały przywieźli jeden medal, Gabriela Walas zdobył srebro w kat. wag 62kg. Julia Kabała uplasowała się na 7 miejscu w kat. wag 52 kg, Gabriel Czarnota zajął 5 miejsce  w kat. wag 100 kg, Kacper Król – 16 miejsce w kat. wag 38kg w stylu klasycznym.

Również w sobotę, Łukasz Król walczył o medale w Akademickich Mistrzostwach Polski, które odbywały się w Warszawie. Łukasz spisał się bardzo dobrze zdobywając brązowy medal w kategorii wagowej 86 kg.