Kolarze z medalami w Łącznej

flash Sport

To była bardzo udana niedziela dla kolarzy jeżdżących w barwach skarżyskiego teamu Kamaro Sport Line oraz Suchedniowskiego Stowarzyszenia Cyklistów. Cykliści obu grup stawali na podium w poszczególnych kategoriach wiekowych. Czworo zawodników z drużyny Kamaro stanęło na podium po przejechaniu swoich dystansów. Tym razem mocną stroną zespołu okazały się panie, których aż trzy wystartowały na trasie Family, z czego dwie: Katarzyna Piętak i Luiza Bolechowska – Paszkiel zajęły w swoich kategoriach wiekowych FK2 i FK3, kolejno drugie i trzecie miejsce.

Z pośród mężczyzn na piątych – nagradzanych miejscach, usytuowali się: Bartosz Banaszewski z dystansu Fan w kategorii F2 oraz Piotr Rembak z Master`a w kategorii M4.

Reprezentanci Suchedniowskiego Stowarzyszenia Cyklistów podobnie jak wcześniej w Zagnańsku trzykrotnie stawali na podium w swoich kategoriach wiekowych. Szczepan Płusa w kategorii M5 był drugi, Marcin Piekarski (M4) i Stefan Baltyn (F6) zajęli trzecie lokaty.Należy dodać, że nie było łatwo. Pogoda lała żar na zawodników, a trasa wiodła w większości po otwartym terenie łąk i pól, do tego liczba przewyższeń na każdym z dystansów była bardzo duża, a podłoże naprawdę wymagające – kamieniste i piaszczyste. Najdotkliwiej przekonało się o tym trzech kolarzy z teamu Kamaro, którzy w wyniku upadków uszkodzili sprzęt na tyle, że nie ukończyli maratonu. Na szczęście pozostali zawodnicy dojechali nie tylko cali i zdrowi, ale osiągnęli czasy, które pozwoliły na ich udekorowanie medalami.

21.Bartosz Banaszewski – miejsce open – M2 – 5
72 Adam Ludew – M2 – 21, 87.Piotr Kulicki – M2 – 23, 129. Tomasz Bętkowski – M2 – 31