Bądź w olimpijskiej formie

Sport

Spotkanie odbyło się w patio Miejskiego Centrum Kultury w Skarżysku – Kamiennej, Władysław Kozakiewicz jest ambasadorem programu „Bądź w olimpijskiej formie”, którego głównym celem jest zwiększenie aktywności fizycznej i społecznej wśród osób po sześćdziesiątym roku życia. Program składa się z dwóch etapów, w pierwszym opracowano specjalny zestaw ćwiczeń dla seniorów, przygotowany przez lekarzy i specjalistów po kierownictwem mistrza. Drugi etap to ogólnopolski cykl spotkań, podczas których uczestnicy programu mają okazję spotkać się z Władysławem Kozakiewiczem, dzięki wspólnym ćwiczeniom oraz temu, że mistrz dzieli się swoim sportowym doświadczeniem, seniorzy przekonują się, że po sześćdziesiątym roku życia można być w olimpijskiej formie.

Podczas spotkania można było ćwiczyć i porozmawiać z mistrzem oraz posłuchać o doświadczeniach Władysława Kozakiewicza w pracy z seniorami i o jego karierze sportowej oraz korzyściach, jakie płyną ze zwiększenia codziennej aktywności fizycznej. Mistrz promował również książkę Michała Pola „Władysław Kozakiewicz – Nie mówicie mi jak mam żyć”, którą można było nabyć po spotkaniu.

W Polsce od kilku lat można zaobserwować coraz większą dbałość o zdrowy i aktywny tryb życia wśród osób dojrzałych. Chciałem wesprzeć ten proces i stąd pomysł na program „Bądź w olimpijskiej formie”. Zachęcanie do aktywności fizycznej w Niemczech, gdzie od lat mieszkam, jest bardzo dotowane przez państwo. Dlatego ogromnie się cieszę, że polski rząd uwierzył w nasz program, bo dzięki temu wsparciu możemy działać w całej Polsce. Do końca roku przeprowadzimy kilkadziesiąt spotkań edukacyjnych połączonych ze wspólnymi ćwiczeniami, w których osobiście uczestniczę. Udowadniam, że po sześćdziesiątce wciąż można być w olimpijskiej formie – mówi o programie Władysław Kozakiewicz.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.