Pięć medali mistrzostw Polski badmintonistów Orlicza

Pięć medali mistrzostw Polski w badmintonie w kategorii młodzieżowców i juniorów zdobyli badmintoniści Orlicza Suchedniów. Turniej odbył się w dniach 4-7,  w  Białymstoku.  Złoto i srebro trafiło do Wiktorii Dąbczyńskiej, kolejny tytuł  mistrzowski   wywalczyła Aleksandra Pajek. Izabela Pajek zdobyła dwa medale – srebrny i brązowy. 

Na najwyższym stopniu podium, w grze podwójnej stanęła najbardziej utytułowana zawodniczka Orlicza Wiktoria Dąbczyńska z Aleksandrą Goszczyńską. Para ta w finale pokonała drugą reprezentantkę suchedniowskiego klub Izabelę Pajek, która grała z Wiktorią Adamek 2:0 (21:11, 21:11).

W grze pojedynczej Wiktoria Dąbczyńska przegrała w finale z  Karoliną  Władzińską  0:2 (13:21, 21:23). Ostatecznie Wiktoria została wicemistrzynią Polski i zdobyła srebrny medal. W grach mieszanych Izabela Pajek grając z Radosławem Wróblem  awansowała do półfinału. Niestety nie udało im się wygrać, Izabela  zajęła  trzecie miejsce w Polsce i brązowy .

W singlu Katarzyna Zięba dotarła do ćwierćfinału, ale przegrała z turniejową trójką Olgą Miksza 0:2, kończąc rywalizacji na miejscach 5-8. W deblu Katarzyna Zięba z Natalią Kubera również odpadły w ćwierćfinale, zajmując w końcowej klasyfikacji miejsca 5-8.

Kolejny medal został zdobyty w rywalizacji juniorów w grach pojedynczych Aleksandra Pajek w finale pokonała po zaciętym pojedynku Annę Duda 2:1 (19:21, 21:17, 21:19).   Ola zdobyła złoty medal i tytuł mistrzyni Polski. W grze podwójnej  Aleksandra Pajek  grając z Beatą Mycek odpadły w ćwierćfinale, kończąc zawody na miejscach w przedziale 5-8.

W mikście Miłosz Miernik z Joanną Dorawa przegrali w ćwierćfinale, kończąc mistrzostwa w przedziale miejsc 5-8.

Z.B

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Wiadomości

Najnowsze komentarze

Galerie

Najbardziej popularne

Wiadomości

Nabór do szkół trwa

Mimo okresu wakacyjnego tegoroczni absolwenci szkół podstawowych i gimnazjalnych nie mogą jeszcze zapomnieć o szkole. Trwa bowiem nabór do szkół wyższego szczebla. Ci, którzy nie zostali przyjęci mają jeszcze wybór, ale poza liceum ogólnokształcącym. Absolwenci szkół podstawowych i ostatniego rocznika...
   21 lipca (niedziela) od godziny 4 w akcji gaszenia uczestniczy 68 strażaków i druhów strażaków z powiatu koneckiego, Kielc i Włoszczowy. Prawdopodobną przyczyną pożaru było podpalenie. Między Fałkowem, a Pląskowicami na terenie Zakładu Polskich Odpadów Komunalnych płonie olbrzymia hałda...
Radio CB i wideo rejestrator z niezamkniętego hyundaia, który właścicielka zostawiła pod sklepem w Skarżysku. Teraz pewnie tego żałuje, poniosła straty w wysokości 450 zł. k.
Po raz kolejny możemy przekonać się że każdy towar znajdzie swojego złodzieja... Nieznany sprawca z kontenera jednej z firm budowlanych w Skarżysku-Kam. wykradł sprzęt budowlany, czyli poziomice, wiertarki, mieszadła do kleju, przewody elektryczne i wiele innych. Właściciel oszacował straty na...
3 września na Targach Kielce rozpocznie się Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego, który od 27 lat jest miejscem prezentacji największych dokonań przemysłu zbrojeniowego z całego świata. Dzięki współpracy, nawiązanej pomiędzy Centrum Obsługi Inwestora w Skarżysku-Kamiennej a Targami Kielce, w czasie...

Ostatnio dodane

Najnowsze komentarze