Pięć medali mistrzostw Polski badmintonistów Orlicza

Sport

Pięć medali mistrzostw Polski w badmintonie w kategorii młodzieżowców i juniorów zdobyli badmintoniści Orlicza Suchedniów. Turniej odbył się w dniach 4-7,  w  Białymstoku.  Złoto i srebro trafiło do Wiktorii Dąbczyńskiej, kolejny tytuł  mistrzowski   wywalczyła Aleksandra Pajek. Izabela Pajek zdobyła dwa medale – srebrny i brązowy.

Na najwyższym stopniu podium, w grze podwójnej stanęła najbardziej utytułowana zawodniczka Orlicza Wiktoria Dąbczyńska z Aleksandrą Goszczyńską. Para ta w finale pokonała drugą reprezentantkę suchedniowskiego klub Izabelę Pajek, która grała z Wiktorią Adamek 2:0 (21:11, 21:11).

W grze pojedynczej Wiktoria Dąbczyńska przegrała w finale z  Karoliną  Władzińską  0:2 (13:21, 21:23). Ostatecznie Wiktoria została wicemistrzynią Polski i zdobyła srebrny medal. W grach mieszanych Izabela Pajek grając z Radosławem Wróblem  awansowała do półfinału. Niestety nie udało im się wygrać, Izabela  zajęła  trzecie miejsce w Polsce i brązowy .

W singlu Katarzyna Zięba dotarła do ćwierćfinału, ale przegrała z turniejową trójką Olgą Miksza 0:2, kończąc rywalizacji na miejscach 5-8. W deblu Katarzyna Zięba z Natalią Kubera również odpadły w ćwierćfinale, zajmując w końcowej klasyfikacji miejsca 5-8.

Kolejny medal został zdobyty w rywalizacji juniorów w grach pojedynczych Aleksandra Pajek w finale pokonała po zaciętym pojedynku Annę Duda 2:1 (19:21, 21:17, 21:19).   Ola zdobyła złoty medal i tytuł mistrzyni Polski. W grze podwójnej  Aleksandra Pajek  grając z Beatą Mycek odpadły w ćwierćfinale, kończąc zawody na miejscach w przedziale 5-8.

W mikście Miłosz Miernik z Joanną Dorawa przegrali w ćwierćfinale, kończąc mistrzostwa w przedziale miejsc 5-8.