Mistrzowie Skarżyska w koszykówce

Skarżysko Sport

O tytuł mistrzowski rywalizowało sześć drużyn, które zostały podzielone na dwie grupy. W grupie A zagrały: Gimnazjum nr 2, Gimnazjum nr 1 (klasa III) i Szkoła Podstawowa nr 13. W grupie B znalazły się: Gimnazjum nr 1(klasa II), Szkoła Podstawowa nr 7 i Szkoła Podstawowa nr 5. Organizatorem zawodów był Urząd Miasta – Referat Edukacji, koordynatorem z ramienia organizatora i jednocześnie sędzią zawodów był Dariusz Frydryk.

Do fazy finałowej awansowały dwie najlepsze drużyny z grupy, szkoły które zajęły w grupie drugie miejsca zagrały w meczu o trzecie miejsce, zwycięzcy grup zagrali w finale.

Trzecie miejsce w zawodach zajęła reprezentacja Szkoły Podstawowej nr 13, która w „małym finale” pokonała Szkołę Podstawową nr 5 21:6. Mecz o miejsce 5, Gimnazjum nr 1 (III klasa) pokonała Szkołę Podstawową nr 7 10:7.

Mistrzem Skarżyska Szkół Gimnazjalnych w Koszykówce Chłopców ostała drużyna Gimnazjum nr 2, która w meczu o pierwsze miejsce pokonała Gimnazjum nr 1 26:7.

Najskuteczniejszym strzelcem turnieju został Rafał Grzmil z Gimnazjum nr 2, który zdobył 37 punktów.