Kobiety po raz trzeci „Nie cyckały się z rakiem”

Nie cyckamy się z rakiem – to hasło III Suchedniowskiego Biegu Kobiet, który odbył się 5 marca w Suchedniowie. W imprezie wzięło udział 260 kobiet, trzecia edycja biegu dedykowana była tylko płci pięknej.

Grupa Biegający Suchedniów, Świętokrzyskie Stowarzyszenie Biegaczy sieBIEGA oraz Urząd Miasta i Gminy Suchedniów przy współpracy ze Starostwem Powiatowym w Skarżysku już po raz trzeci zorganizowali Suchedniowski Bieg Kobiet. Impreza się rozrasta, w zeszłym roku uczestniczyło w niej około 180 pań, w tegorocznej edycji trasę biegu pokonało 260 kobiet.

– W 2015 roku, z okazji Dnia Kobiet, odbył się spontaniczny kameralny bieg, który bardzo spodobał się uczestniczkom, mieszkankom Suchedniowa i okolic, a także obserwatorom płci męskiej. Dlatego też organizatorzy już po raz trzeci zaprosili kobiety do udziału w akcji  – podkreślali organizatorzy.

Podobnie jak w latach ubiegłych bieg miał charakter happeningu, nie liczył się czas ani miejsce, ważna była dobra zabawa i idea jaka przyświeca temu wydarzeniu. Organizatorzy – Świętokrzyskie Stowarzyszenie Biegaczy SieBIEGA, zwracają szczególną uwagę na profilaktykę nowotworową wśród kobiet, w szczególności na profilaktykę raka piersi. Podczas imprezy każda z pań mogła odbyć badania profilaktyczne w cytomammobusie.

Dla uczestniczek biegu organizatorzy przygotowali kilka niespodzianek, m.in. bezpłatne badania mammografem, porady lekarskie i poczęstunek na mecie. Wszystkie Uczestniczki, które ukończyły Bieg otrzymały pamiątkowy medal oraz kwiaty. Pierwsze trzy zawodniczki na mecie otrzymały pamiątkowe puchary. III Bieg Kobiet zwyciężyła Maria Pytel ze Starachowic, druga była Wioletta Jaśkowska z Suchedniowa (ubiegłoroczna triumfatorka biegu), trzecia Klaudia Kotańska ze Skarżyska – Kamiennej.

Zbyszek Biber

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Wiadomości

Walczymy o szybką szprychę dla Skarżyska

Prezydent miasta, Konrad Krönig zainicjował akcję zbierania podpisów poparcia dla uwzględnienia Skarżyska-Kamiennej w projektowaniu tzw. "szybkich szprych", czyli szybkich linii kolejowych łączących...

Najnowsze komentarze

Galerie

Najbardziej popularne

Wiadomości

Ostatnio dodane

Najnowsze komentarze