II Letnia Akademia Żeglarstwa zakończona

Sport
W sobotę, 23 czerwca, na terenie Ośrodka Wypoczynkowego Rejów w Skarżysku-Kamiennej przy ulicy Wioślarskiej odbyło się zakończenie II edycji Letniej Akademii Żeglarskiej organizowanej przez Towarzystwo Żeglarskie Sterna ze Skarżyska. W zajęciach, które trwały od 26 maja wzięło udział 24 dzieci z terenu powiatu skarżyskiego.

W uroczystym zakończeniu wzięli udział: Starosta Powiatu Skarżyskiego Jerzy Żmijewski oraz zastępca prezydenta Andrzej Brzeziński. Wszyscy uczestnicy Letniej Akademii Żeglarskiej otrzymali dyplomy, pamiątkowe kubki i kompas. Podczas zajęć młodzi adepci żeglarstwa uczestniczyli w zajęciach na temat bezpieczeństwa nad wodą i bezpiecznego zachowania na jachcie, uczyły się wiązania węzłów, podstaw nawigacji i meteorologi m.in. przewidywania pogody na podstawie chmur i innych zjawisk pogodowych.

Jak podkreśla Mateusz Bolechowski, współorganizator Akademii – Dzieci miały przede wszystkim zajęcia praktyczne na wodzie, dużo pływały po zalewie rejowskim pod okiem doświadczonych żeglarzy.

W czasie zakończenia Akademii  na wodzie trwał egzamin na stopień Żeglarza Jachtowego będący podsumowaniem czteromiesięcznego szkolenia. Do egzaminu państwowego podeszło 11 kursantów, wśród których znalazły się między innymi cztery panie i dwóch absolwentów ubiegłorocznej Akademii Żeglarskiej. Wszyscy zaliczyli egzamin pozytywnie.

Zaprezentowano również nowe żagle na kupionej niedawno pierwszej klubowej łodzi, jachcie typu Omega. których fundatorami są: Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji, Gmina Skarżysko-Kamienna, firma Wtórpol, oraz firma Klimek-Nieruchomości.

Z.B

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.