Dana Gameb mistrzem województwa ligi LZS

flash Gorące tematy Sport

W niedzielę, 25 marca, w Bilczy, odbył się finał Wojewódzki XII ligi Zrzeszenia Ludowych Zespołów Sportowych. Zawodniczki klubu DANA GAMEB Skarżysko Kościelne wywalczyły pierwsze miejsce uzyskując tym samym tytuł Mistrzyń LZS województwa świętokrzyskiego .

Bardzo dobrze spisały się podopieczne trenera Jarosława Mosiołka, zawodniczki Dany Gameb okazały się najlepsze w XII edycji ligi Zrzeszenia LZS. Zanim dotarły do turnieju finałowego zagrały turnieje eliminacyjne, gdzie w trzech turniejach odniosły 9. zwycięstw awansując do finałowej czwórki.

O tytuł mistrzowski zagrały drużyny Prima Sort Bilcza, GLKS Fałków, KS Arena Busko Zdrój i Dana Gameb Skarżysko Kościelne,

W pierwszym meczu półfinałowym zespół  Prima Sort Bilcza zagrał GLKS Fałków, mecz na swoją korzyść rozstrzygnął zespół z Fałkowa 2:1 i jako pierwszy zameldował się w finale. Drugim finalistą została ekipa Dany Gameb, która w drugim meczu półfinałowym wygrała z zespołem KS ARENA Busko – Zdój 2:0. W meczu o miejsce 3 zespół z Buska wygrał z zespołem z Bilczy 2:0. W finale Dana Gameb Skarżysko Kościelne pokonała GLKS Fałków 2:0 tym samym zajmując w tegorocznych rozgrywkach ligi LZS  pierwsze miejsce.

W turnieju finałowym Dana zagrała w składzie Weronika Zawadzka , Paulina Staniszewska , Agnieszka Kamińska , Sylwia Kalwat, Dominika Łękawska , Magdalena Nikiel , Monika Kozera. W całych rozgrywkach grały jeszcze;  Milena Milena, Magda Ormiańska , Małgorzata Sławińska . MVP finału została wybrana Magdalena Nikiel.