Czwarte zwycięstwo Orlicza

flash Sport

Cztery mecze i cztery zwycięstw, to bilans Orlicza Suchedniów po 4 kolejkach spotkań ligi okręgowej. Podopieczni trenera Mariusza Arczewskiego pokonali w sobotę na własnym boisku Stal Kunów. Bramkę na wagę trzech punktów zdobył kapitan Orłów Grzegorz Skarbek w 85 minucie.

Trwa zwycięska passa piłkarzy Orlicza Suchedniów. Spotkanie ze Stalą Kunów od początku nie układało się po myśli gospodarzy.Rywale postawili trudne warunki, mimo to Orlicz był drużyną, która prowadziła grę. Po raz pierwszy gospodarze zagrozili bramce Stali dopiero w 24 minucie, Mateusz Tumulec będąc w doskonałej sytuacji przestrzelił. Pod koniec pierwszej połowy napastnik gości Konrad Kijanka mógł wpisać się na listę strzelców, ale jego strzał minął bramkę Orlicza.

W 74. minucie powinno być 1:0 dla gospodarzy, jednak Tomasz Staszewski nie wykorzystał rzutu karnego podyktowanego za zagranie ręką w polu karnym. Dziesięć minut później Staszewski był bliski rehabilitacji, jego strzał głową trafił w poprzeczkę. Pięć minut przed końcem spotkania bramkę na wagę zwycięstwa strzelił Grzegorz Skarbek. W końcówce meczu goście mogli wyrównać, na szczęście nie wykorzystali dobrej okazji.

W 5. kolejce spotkań Orlicz zagra na wyjeździe ze Starem Starachowice. Mecz odbędzie się w sobotę, 1 września, o godzinie 16.00